• Посилання скопійовано

Розрахунки готівкою при продажу юрособою авто

Продаж автомобіля юрособою (загальна система оподаткування) фізособі на суму 125 тис. грн. Чи може юрособа прийняти до каси від фізособи кошти (по 50 тис. грн в день)? Чи обов’язковий РРО?

Якщо проданий автомобіль перебував у складі ОЗ підприємства

У преамбулі до Закону про РРО зазначено, що він визначає порядок застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Сферу торгівлі можна визначити як господарську діяльність з продажу товарів тощо. Тобто, це один з видів господарської діяльності, код КВЕД якої вносять до реєстраційних даних суб’єкта господарювання. 

А якщо суб’єкт господарювання продає ОЗ, які були в експлуатації, то це не сфера торгівлі, а в термінах, які колись існували (на сьогодні немає) – позареалізаційні доходи. Для продажу таких ОЗ мати окремий код КВЕД не потрібно.

Тобто, це доходи, які отримані поза межами видів господарської діяльності, які є метою діяльності відповідного підприємства.

Таким чином, продаючи за готівку автомобіль, який був у складі ОЗ, суб’єкт господарювання не повинен застосовувати РРО.

Поряд з цим, оскільки розрахунки готівкою, він має дотримуватися норм Положення №148 - проводити такі розрахунки у своїй касі з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником, підпис яких може бути засвідчений відбитком печатки цього підприємства (використання печатки не є обов’язковим), або у безготівковій формі через банківські установи.

Аналогічно консультує податкова, відповідаючи на питання в підкатегорії 109.02, ЗІР: «Чи потрібно при продажу ОЗ, які згідно бухгалтерського обліку обліковувались на рахунку «Основні засоби» застосовувати РРО?».

Окрім того, відповідно до п. 6 Положення №148, підприємство має право проводити розрахунки готівкою з фізособою у розмірі до 50 тис. грн протягом одного дня.

 

Якщо проданий автомобіль не перебував у складі ОЗ підприємства

Податкова може розглядати такий варіант як здійснення торговельної діяльності. А відтак, розрахунки мають проводитися із застосуванням РРО.

На наш погляд, потрібно дивитися особливості кожної конкретної ситуації. 

Очевидно, що разова операція придбання і продажу автомобіля, який не був у складі ОЗ, ніяк не підтверджує, що підприємство здійснює діяльність з продажу автомобілів, тобто, діяльність у сфері торгівлі. 

Тому, на наш погляд, подібні разові операції не вимагають при готівкових розрахунках застосовувати РРО. 

Але, в будь-якому разі, це потенційно конфліктна ситуація. Тому для уникнення непорозумінь з податковою може бути доречним вносити кошти покупцем фізособою в касу банку, для зарахування на рахунок підприємства, а не в касу підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.2024246
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202441
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202463
  • Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями
    Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?
    23.02.2024113
  • ФОП використовує платіжну систему Payoneer: чи потрібен РРО?
    Маркетплейс Etsy, Joom, eBay, Amazon - кошти за продані товари загальною сумою за мінусом комісій маркетплейсу зараховуються раз в тиждень або раз у два тижні на Payoneer, пізніше кошти зараховуються на доларовий рахунок. З доларового рахунку через обмін валют кошти перераховуються на гривневий рахунок ФОПа. Чи потрібно видавати покупцям фіскальні чеки?
    23.02.2024598