• Посилання скопійовано

Чи реєструвати через РРО платежі від покупців, які вони здійснюють через свій клієнт-банк?

Підприємство виставляє покупцям рахунок зі своїми реквізитами для того, щоб вони його оплачували через банківські установи. З метою оплати клієнти користуються касою банку, платіжними терміналами та своїми клієнт-банками (в тому числі Приват24). Чи реєструвати через РРО такі платежі?

У цьому аналітичному матеріалі ми детально розібрали позицію податківців щодо застосування РРО при отриманні платежів, які покупці здійснюють через Приват24 або інші клієнт-банки тих банків, клієнтами яких вони є.

Податківці дійсно стверджують, що РРО слід застосовувати при отриманні платежів, які клієнти здійснюють через Приват24 або інші клієнт-банки. Але насправді такі платежі не відповідають поняттю «розрахункова операція», а відповідно, вони не повинні реєструватися через РРО – що і було показано у вищезазначеному матеріалі. 

Також ми проаналізували питання, чи є платіж клієнта через клієнт-банк платежем «із застосуванням банківської платіжної картки». Ми дійшли висновку, що при оплаті через клієнт-банк картка для виконання самого платежу не застосовується, натомість банк списує кошти з рахунка платника та надсилає їх отримувачу.

Саме тому і немає розуміння, яким чином реєструвати через РРО безготівкові платежі від клієнтів на рахунок продавця – адже РРО для реєстрації таких платежів просто не призначений.

Якщо продавець виставляє покупцю рахунок на оплату зі своїми банківськими реквізитами, то оплатити такий рахунок покупець може лише через установу банку, а зробити він це може через касу банку, або через банківський термінал самообслуговування, або зробити безготівковий платіж дистанційно через свій клієнт-банк (при цьому неважливо, чи це Приват24, чи інший клієнт-банк). У всіх випадках такий платіж не є розрахунковою операцією, а є безготівковим внутрішньобанківським або міжбанківським платежем безпосередньо на рахунок отримувача.

У своїх роз’ясненнях податківці зазначають, що «при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку реєстратор розрахункових операцій не застосовується» - див. наприклад тут та тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20248712
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202451
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 439
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024109
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202488