• Посилання скопійовано

Чи реєструвати через РРО платежі від покупців, які вони здійснюють через свій клієнт-банк?

Підприємство виставляє покупцям рахунок зі своїми реквізитами для того, щоб вони його оплачували через банківські установи. З метою оплати клієнти користуються касою банку, платіжними терміналами та своїми клієнт-банками (в тому числі Приват24). Чи реєструвати через РРО такі платежі?

У цьому аналітичному матеріалі ми детально розібрали позицію податківців щодо застосування РРО при отриманні платежів, які покупці здійснюють через Приват24 або інші клієнт-банки тих банків, клієнтами яких вони є.

Податківці дійсно стверджують, що РРО слід застосовувати при отриманні платежів, які клієнти здійснюють через Приват24 або інші клієнт-банки. Але насправді такі платежі не відповідають поняттю «розрахункова операція», а відповідно, вони не повинні реєструватися через РРО – що і було показано у вищезазначеному матеріалі. 

Також ми проаналізували питання, чи є платіж клієнта через клієнт-банк платежем «із застосуванням банківської платіжної картки». Ми дійшли висновку, що при оплаті через клієнт-банк картка для виконання самого платежу не застосовується, натомість банк списує кошти з рахунка платника та надсилає їх отримувачу.

Саме тому і немає розуміння, яким чином реєструвати через РРО безготівкові платежі від клієнтів на рахунок продавця – адже РРО для реєстрації таких платежів просто не призначений.

Якщо продавець виставляє покупцю рахунок на оплату зі своїми банківськими реквізитами, то оплатити такий рахунок покупець може лише через установу банку, а зробити він це може через касу банку, або через банківський термінал самообслуговування, або зробити безготівковий платіж дистанційно через свій клієнт-банк (при цьому неважливо, чи це Приват24, чи інший клієнт-банк). У всіх випадках такий платіж не є розрахунковою операцією, а є безготівковим внутрішньобанківським або міжбанківським платежем безпосередньо на рахунок отримувача.

У своїх роз’ясненнях податківці зазначають, що «при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку реєстратор розрахункових операцій не застосовується» - див. наприклад тут та тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024417
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705