Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи потрібен РРО, якщо кошти надходять з рахунку 2924, а еквайрингу немає?

Підприємство надає житлово-комунальні послуги з кодом 81.10. Всі кошти надходять виключно на рахунок. Можливості сплачувати за послуги через сайт немає, договорів еквайрингу підприємство не підписувало. Але іноді кошти надходять з рахунку 2924. Чи потрібен РРО? Що вважається місцем надання послуги?

Відповідно до ст. 1 Закону №2189, житлово-комунальні послуги – це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг. Тому місцем надання житлово-комунальних послуг є житлові і нежитлові приміщення, будинки і споруди, комплекси будинків і споруд.

Про інтернет-еквайринг ми докладно писали в цьому матеріалі, а про інтернет-банкінг – тут.

Зокрема, у матеріалі про інтернет-банкінг було наведено таблицю, у якій показано рахунки, з яких можуть надходити кошти від покупців. У таблиці зазначено, що кошти від банка-еквайра надходять з рахунку 2924.

Як показує практика, деякі банки використовують рахунок 2924 не тільки для еквайрингових операцій, а ще й як транзитний рахунок для проведення платежів, здійснених їхніми клієнтами через інтернет-банкінг. Але для отримувача коштів сам лише факт надходження коштів через рахунок 2924 ще не є однозначною ознакою розрахункової операції.

Головна ознака розрахункової безготівкової операції – це наявність еквайрингового розрахунку, який можливий тільки після укладання договору еквайрингу з банком-еквайром. При цьому, як правило, кошти від банка-еквайра теж надходять з рахунку 2924.

Отже, в даному випадку підприємство не здійснює розрахункових операцій зі споживачами комунальних послуг, оскільки воно не укладало договорів еквайрингу, а всі платежі отримує як оплату споживачами виставлених їм рахунків. При цьому споживачі можуть самі обирати спосіб, яким їм зручно оплатити ці рахунки -  через касу банку або через інтернет-банкінг, клієнтами якого вони є.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
РРО , Послуги , Комунальні послуги

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +