Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

ФОП-«єдинник» зареєстрував програмний РРО: яку звітність подавати?

ФОП на ІІ групі ЄП зареєстрував програмний РРО. Яку звітність йому необхідно подавати? Чи потрібно здавати «нульову» звітність (коли не було розрахунків через ПРРО)?

Нагадаємо, що програмний РРО є програмою, яка може бути встановлена на будь-який гаджет (смартфон, планшет, ноутбук тощо).

Відповідно до п. 7 ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність, пов’язану із застосуванням  РРО та розрахункових книжок (РК), не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.

Разом з тим, цим же пунктом Закону про РРО передбачено, що суб’єкти господарювання, які використовують програмні реєстратори розрахункових операцій, повинні подавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні фіскальні звіти та електронні фіскальні звітні чеки.

Згідно зі ст. 5 Закону про РРО, на період виходу з ладу програмного реєстратора розрахункових операцій проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.

На період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу. Суб’єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця.

Використання ПРРО у період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером контролюючого органу без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, забороняється.

Протягом години після встановлення зв’язку із фіскальним сервером контролюючого органу здійснюється передача копій створених програмним реєстратором розрахункових операцій розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера контролюючого органу. Такі розрахункові документи мають бути передані до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чека за день, коли були сформовані такі розрахункові документи.

Таким чином, враховуючи зазначене вище та те, що суб’єкти господарювання, які використовують програмні реєстратори розрахункових операцій, повинні подавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні фіскальні звітні чеки, вся інформація щодо реалізації та оборотів  суб’єкта господарювання надійде на сервер податкової (навіть за період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу). 

Отже, виходячи з вимог п. 7 ст. 3 Закону про РРО, в такому випадку  звітність, пов’язана із застосуванням  РРО, зокрема, і «нульова», ФОПом не подається.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Єдиний податок , Звітність , Підприємці , РРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі