• Посилання скопійовано

Скільки РРО (ПРРО) має мати ОСББ, що обслуговує декілька будинків?

На обслуговуванні у ОСББ знаходиться два житлових будинки. За одним комунальні платежі оплачуються через Приват24, за іншим через систему Портмоне. Кошти надходять на 1 рахунок. Чи потрібно встановлювати ПРРО на кожний будинок, чи можна встановити один на два будинки?

Відповідно до ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити такі розрахункові операції через РРО (або ПРРО).

При цьому, податківці наполягають на застосуванні РРО (ПРРО) ОСББ при здійсненні розрахунків за електропостачання, водопостачання та водовідведення тощо.

Розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Своєю чергою, місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

І як зазначають податківці суб’єкти господарювання зобов’язані застосовувати РРО (ПРРО) на кожному місці проведення розрахунків.

Якщо з готівковими коштами (або при продажу товарів чи послуг) визначити місце здійснення розрахунків не проблема, то у разі розрахункової операції при здійсненні оплати за комунальні послуги, що вважати таким місцем не дуже зрозуміло. Справа в тому, що ОСББ фактично ж не зберігає електроенергію та інші комунальні послуги у себе, а оплата через Приват24 та Портмоне лягає безпосередньо на розрахунковий рахунок ОСББ – тобто знову ж таки визначити місце зберігання коштів не має можливості.

На жаль, податківці щодо цього роз’яснень не надають, однак вважаємо, що в даному випадку виходити необхідно з того, де ОСББ проводить свою діяльність:

  • якщо ОСББ при обслуговуванні декількох будинків розміщується в одному приміщенні (незалежно чи знаходиться це приміщення в одному з будинків, чи взагалі поза його межами), то РРО (ПРРО) можна встановити один і приймати через нього оплати за всіма будинками;
  • а ось у разі, якщо ОСББ має окреме приміщення в кожному з будинків, в якому і виконує свої функції щодо обслуговування таких будинків, то вважаємо, що РРО (ПРРО) має бути встановлено на кожне з таких приміщень і відповідні оплати від проживаючих в кожному з таких будинків проводяться через відповідний РРО (ПРРО).

Однак, враховуючи те, що законодавчо це питання є не визначеним, то радимо суб’єкту господарювання звернутись до податківців для отримання власної ІПК з цього питання і діяти вже за нею.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.2024246
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202441
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202463
  • Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями
    Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?
    23.02.2024113
  • ФОП використовує платіжну систему Payoneer: чи потрібен РРО?
    Маркетплейс Etsy, Joom, eBay, Amazon - кошти за продані товари загальною сумою за мінусом комісій маркетплейсу зараховуються раз в тиждень або раз у два тижні на Payoneer, пізніше кошти зараховуються на доларовий рахунок. З доларового рахунку через обмін валют кошти перераховуються на гривневий рахунок ФОПа. Чи потрібно видавати покупцям фіскальні чеки?
    23.02.2024598