Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Скільки РРО (ПРРО) має мати ОСББ, що обслуговує декілька будинків?

На обслуговуванні у ОСББ знаходиться два житлових будинки. За одним комунальні платежі оплачуються через Приват24, за іншим через систему Портмоне. Кошти надходять на 1 рахунок. Чи потрібно встановлювати ПРРО на кожний будинок, чи можна встановити один на два будинки?

Відповідно до ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити такі розрахункові операції через РРО (або ПРРО).

При цьому, податківці наполягають на застосуванні РРО (ПРРО) ОСББ при здійсненні розрахунків за електропостачання, водопостачання та водовідведення тощо.

Розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Своєю чергою, місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

І як зазначають податківці суб’єкти господарювання зобов’язані застосовувати РРО (ПРРО) на кожному місці проведення розрахунків.

Якщо з готівковими коштами (або при продажу товарів чи послуг) визначити місце здійснення розрахунків не проблема, то у разі розрахункової операції при здійсненні оплати за комунальні послуги, що вважати таким місцем не дуже зрозуміло. Справа в тому, що ОСББ фактично ж не зберігає електроенергію та інші комунальні послуги у себе, а оплата через Приват24 та Портмоне лягає безпосередньо на розрахунковий рахунок ОСББ – тобто знову ж таки визначити місце зберігання коштів не має можливості.

На жаль, податківці щодо цього роз’яснень не надають, однак вважаємо, що в даному випадку виходити необхідно з того, де ОСББ проводить свою діяльність:

  • якщо ОСББ при обслуговуванні декількох будинків розміщується в одному приміщенні (незалежно чи знаходиться це приміщення в одному з будинків, чи взагалі поза його межами), то РРО (ПРРО) можна встановити один і приймати через нього оплати за всіма будинками;
  • а ось у разі, якщо ОСББ має окреме приміщення в кожному з будинків, в якому і виконує свої функції щодо обслуговування таких будинків, то вважаємо, що РРО (ПРРО) має бути встановлено на кожне з таких приміщень і відповідні оплати від проживаючих в кожному з таких будинків проводяться через відповідний РРО (ПРРО).

Однак, враховуючи те, що законодавчо це питання є не визначеним, то радимо суб’єкту господарювання звернутись до податківців для отримання власної ІПК з цього питання і діяти вже за нею.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Готівка

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі