• Посилання скопійовано

Чи потрібно вносити в РРО залишки підакцизних товарів?

Чи передбачає п. 11 ст. 3 Закону про РРО обов’язок вносити в РРО залишки товару та наступні його надходження при продажу підакцизних товарів (алкоголь та тютюн)?

Згідно з п. 11 ст. 3 Закону про РРО, у редакції з 01.08.2020 року, суб’єкти господарювання при здійсненні розрахункових операцій зобов’язані проводити їх через РРО або ПРРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Разом з тим у чеку повинно бути зазначено, зокрема:

  • найменування та кількість товару, який реалізується;
  • вартість проданого товару;
  • код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством);
  • ставки та суми ПДВ та акцизного податку.

Тут варто звернути увагу що п. 11 ст. 3 Закону про РРО діяв і до 01.08.2020 року, однак серед вимог не містив обов’язку зазначати код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів. А от обов’язок програмування РРО щодо найменування товарів, цін та обліку їх кількісті діяв і раніше (тобто в плані обов’язків програмування такими даними змін не відбулось).

Безпосередньо щодо програмування кількості свого часу податківці у листі від 17.09.2004 р. №8143/6/23-2219 розглядаючи цю вимогу зазначали, що РРО мають забезпечувати облік кількості проданих товарів саме під час їх реалізації.

Таким чином про обов’язок вносити залишки товару в РРО мови не йде. Ця вимога стосується саме зазначення при продажу через РРО кількості товару, що реалізовується покупцю.

Разом з тим п. 12 ст. 3 Закону про РРО встановлено вимогу* щодо ведення в порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).

Але і це не передбачає обов’язку вводити залишки товару в РРО, а лише встановлює обов’язок вести облік таких товарів (згідно правил бухгалтерського обліку - якщо мова іде про юридичну особу, або у довільному порядку, якщо це підприємець) та мати відповідні первинні документи, які підтверджують придбання такого товару.

________

* Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    Сьогодні 10:103
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 5811
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202537
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025782
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202560