• Посилання скопійовано

Чи потрібно вносити в РРО залишки підакцизних товарів?

Чи передбачає п. 11 ст. 3 Закону про РРО обов’язок вносити в РРО залишки товару та наступні його надходження при продажу підакцизних товарів (алкоголь та тютюн)?

Згідно з п. 11 ст. 3 Закону про РРО, у редакції з 01.08.2020 року, суб’єкти господарювання при здійсненні розрахункових операцій зобов’язані проводити їх через РРО або ПРРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Разом з тим у чеку повинно бути зазначено, зокрема:

 • найменування та кількість товару, який реалізується;
 • вартість проданого товару;
 • код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством);
 • ставки та суми ПДВ та акцизного податку.

Тут варто звернути увагу що п. 11 ст. 3 Закону про РРО діяв і до 01.08.2020 року, однак серед вимог не містив обов’язку зазначати код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів. А от обов’язок програмування РРО щодо найменування товарів, цін та обліку їх кількісті діяв і раніше (тобто в плані обов’язків програмування такими даними змін не відбулось).

Безпосередньо щодо програмування кількості свого часу податківці у листі від 17.09.2004 р. №8143/6/23-2219 розглядаючи цю вимогу зазначали, що РРО мають забезпечувати облік кількості проданих товарів саме під час їх реалізації.

Таким чином про обов’язок вносити залишки товару в РРО мови не йде. Ця вимога стосується саме зазначення при продажу через РРО кількості товару, що реалізовується покупцю.

Разом з тим п. 12 ст. 3 Закону про РРО встановлено вимогу* щодо ведення в порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).

Але і це не передбачає обов’язку вводити залишки товару в РРО, а лише встановлює обов’язок вести облік таких товарів (згідно правил бухгалтерського обліку - якщо мова іде про юридичну особу, або у довільному порядку, якщо це підприємець) та мати відповідні первинні документи, які підтверджують придбання такого товару.

________

* Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

 • Закупівля за готівку ФОПом металобрухту у фізосіб: що з РРО?
  ФОП на ІІ групі ЄП закуповує металобрухт за готівку у фізосіб, який накопичує та реалізує підприємствам, які оплачують на банківський рахунок. Код виду діяльності за КВЕД – 46.77 «Оптова торгівля відходами та брухтом». Чи потрібно використовувати КОРО з 01.10.2023 р.? Якщо так, як видавати чеки?
  20.09.202337
 • Деякі питання застосування ПРРО у гральному бізнесі
  Компанія (неплатник ПДВ) планує організацію азартних ігор в інтернеті і приймати онлайн-платежі від фізосіб у режимі 24/7 та здійснювати виплати доходів фізособам. Буде застосовуватися ПРРО. Як заповнювати рядки 4, 6, 10, 13, 17 та 23 у чеках ФКЧ-1 та ФКЧ-2? Яку суму виграшу зазначати в чеку ФКЧ-2: до утримання податків чи після? Як організувати відкриття/закриття зміни і формування Z-звіту, якщо платежі будуть надходити цілодобово?
  15.09.202324
 • Поштова торгівля товарами та РРО: коли формувати чеки та як складати ПН?
  ФОП на загальній системі з ПДВ займається виробництвом та продажем навісного обладнання до с/г техніки. Є РРО та готівкова виручка, яка здається в банк. Покупці забирають товар самовивозом або є доставка транспортом ФОП. ФОП хоче відправляти товар Новою поштою накладеним платежем, укладені договори з Новою поштою та НоваПей. При відправці товару складається видаткова накладна і вкладається з товаром у посилку, реєструється ПН на дату видаткової накладної. Які документи ще потрібні при поштовій торгівлі?
  06.09.2023487
 • Вендингова торгівля: готівка та РРО
  Як на сьогоднішній день, не порушуючи законодавство, обліковувати готівкові кошти в вендингових апаратах (кава та снеки), якщо технічної можливості встановити ПРРО в сам вендинговий апарат немає (завод виробник таких апаратів не передбачив таке встановлення)? Також на безготівкові розрахунки встановлено банківський термінал "Інженіко" від ПриватБанку, який працює без ПРРО, тобто кошти заходять на розрахунковий рахунок без фіскалізаціі в ДПС
  28.08.2023127
 • Як водію прийняти готівку за перевезення?
  Водієві надається портативний РРО для приймання коштів (в т.ч. готівки) за послуги перевезення. Як це має бути оформлено? Які документи мають бути у водія, коли він має повернути готівку підприємству?
  17.08.202388