Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Нові реквізити в чеках РРО з 01.08.2020 року

ФОП торгує алкоголем та має РРО з 2014 року. Які нові реквізити мають бути в чеках РРО з 01.08.2020 року?

Наказом Мінфіну від 18.06.2020 р. № 306 внесено зміни в Положення №13 (Положення про форму та зміст розрахункових документів, затверджене Наказом Мінфіну від 21.02.2016 р. № 13).

Згідно із змінами, викладено у новій редакції чек РРО:

  • фіскальний касовий чек на товари (послуги), ф. №ФКЧ-1 якого наведено в додатку 1 до Положення №13;
  • фіскальний касовий чек видачі коштів, ф. № ФКЧ-2 за додатком 2 до Положення № 13.

Фактично чек РРО поповнився новими реквізитами, повний перелік яких наведено в оновленому п. 2 та п. 3 розд. ІІ Положення № 13.

Зміни набувають чинності з 01.08.2020 року, але не всі і не для всіх.

Якщо суб’єкт господарювання використовує РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та які перебували на обліку в контролюючих органах до 01.08.2020 р. (дати набрання чинності Наказом № 306), він не повинен виконувати вимоги до форми і змісту чеку РРО в частині:

  • створення електронних розрахункових документів; 
  • відображення найменування суб'єкта господарювання; 
  • цифрового значення штрихового коду товару; 
  • заокруглення суми до сплати; 
  • зазначення валюти операції; 
  • найменування платіжної системи; 
  • QR-коду.

Такі самі вимоги тимчасово, в строк до 01.08.2021 р. передбачено для РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та які не перебували на обліку в контролюючих органах до 01.08.2020 р., тобто, зареєстровані пізніше цієї дати. За наявності технічних можливостей такі РРО мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) відповідно до ст. 12 Закону про РРО з метою забезпечення можливості виконання всіх вимог до форми і змісту розрахункових документів, відповідно до Наказу № 306.

Поряд з цим обов’язково з 01.08.2021 р. у чеку РРО мають відображатися:

  • код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД перед назвою підакцизного товару;
  • ідентифікатор еквайра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати; 
  • ідентифікатор платіжного пристрою; 
  • сума комісійної винагороди (у разі наявності); 
  • вид операції; 
  • реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки), допустимих правилами безпеки платіжної системи, перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ», 
  • позначки щодо режиму роботи (офлайн/онлайн), в якому створений касовий чек ПРРО тощо.

Детальніше це питання розглянуто в статті на нашому сайті.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Готівка

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі