Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

РРО та юрособа-"єдинник": застосовувати чи ні?

Підприємство є агентом закладів відпочинку. Фізособи резервують та оплачуюють з допомогою карток або Liqpay відпочинок, який надає принципал. Підприємство працює через українську платіжну систему, коли людина оплачує, то 95% зараховуються ресторану, а 5% - отримує агент. Чи потрібно агенту РРО, коли буде перевищено 1 млн грн так як використовуються картки або LIQPАУ?

1 млн грн та РРО

Зауважимо, що наразі РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів/послуг фізичними особами – підприємцями, віднесеними згідно з нормами ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО, крім продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту та лікарських засобів і виробів медичного призначення (п. 6 ст. 9 Закону про РРО).

Відповідно до пп. 296.10 ПКУ не застосовують РРО платники єдиного податку:

  • першої групи;
  • другої, третьої та четвертої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.

Таким чином, звільнення від застосування РРО у разі наявності доходу до 1 млн грн стосується виключно ФОП. Тому юрособам-"єдинникам" для того, аби зрозуміти чи мають використовувати РРО, слід переглянути сам Закон про РРО.

 

Оплата за допомогою еквайрингу та банківською карткою

Податківці наполягають й постійно роз’яснюють (тут, туттут та тут), що якщо розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної картки чи (інтернет-еквайрингу) WayforPay, LiqPay, Portmone, Fondy та інших аналогічних систем, то така операція підпадає під визначення «розрахункової операції» у розумінні Закону про РРО, застосування РРО є обов’язковим.

Втім у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) у безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки, РРО не застосовується.

Таким чином, судячи із позиції податківців СГ, які здійснюють розрахункові операції в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) або за допомогою інтернет-еквайрингу зобов’язані використовувати РРО під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі.

Своє бачення щодо необхідності застосування РРО при продажу послуг із їх оплатою за допомогою карток та інтернет-еквайрингу ми писали тут.

 

Оплату отримано від фінустанови, зокрема, FORPOST

Обов'язку застосування РРО у разі отримання коштів на рахунок через небанківську фінансову установу, зокрема, FORPOST не виникає. Про це ми писали тут.

 

ПТКС та РРО

Якщо використовується ПТКС при оплаті, то  продавець послуги отримує кошти в безготівковій формі на поточний рахунок у банку. А при безготівкових розрахунках РРО не застосовується. Вважаємо, що це твердження діє як для ПТКС, що належить як банку, так і фінустанові. Детальніше - тут.

***

Також читайте:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
3 група ЄП , Доходи , Єдиний податок , РРО , Торгівля

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі