• Посилання скопійовано

Чи може ФОП «А» за договором продати ФОПу «Б» свій касовий апарат?

ФОП «А» закриває магазин, в якому є касовий апарат, зареєстрований і фіскалізований. На місці ФОПа «А» торгуватиме ФОП «Б». Чи може ФОП «А» за договором продати ФОПу «Б» свій касовий апарат (попередньо знявши з обліку в податковій)? Чи зможе ФОП «Б» поставити такий касовий апарат на облік в податковій?

Відповідно до п. 1 гл. 4 розд. ІІ Порядку №547, реєстрація РРО діє до дати її скасування, що, зокрема, відбувається у випадках, коли:

  • суб'єктом господарювання подано заяву про скасування реєстрації РРО за ф. №4-РРО (додаток 4);
  • вичерпано строк служби РРО, вказаний у реєстрі екземплярів РРО або у паспорті (формулярі) РРО, який не включений до такого реєстру та був зареєстрований у контролюючому органі до створення такого реєстру;
  • закінчилися визначені законодавством строки експлуатації РРО;
  • змінено власника РРО.

Перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно розпломбувати в ЦСО, з яким суб'єктом господарювання укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Разом із заявою про скасування реєстрації суб'єкт господарювання надає реєстраційне посвідчення (п. 3 гл. 4 розд. ІІ Порядку №547).

Нагадаємо, що строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх  виключення з Державного реєстру не може становити менше 7 років  (ч. 3 ст. 12 Закону про РРО).

У п. 3 Порядку №601 зазначено, що технічному обслуговуванню та ремонту підлягають РРО реєстратори вітчизняного та іноземного виробництва, які внесено до Державного реєстру РРО та які відповідають програмній і конструкторсько-технологічній документації виробника і строк служби яких не вичерпався, за наявності комплекту експлуатаційних документів і відповідного договору продавця з виробником (постачальником).

Крім того, норми п. 10 Порядку №601 зобов'язують продавця під час продажу РРО:

  • перевірити наявність експлуатаційних документів та непорушність пломб виробника, відповідність його комплектності експлуатаційним документам (у присутності покупця);
  • зробити запис у паспорті (формулярі) про дату продажу, скріпити його підписом уповноваженої особи продавця та штампом підприємства, яке здійснює такий продаж;
  • видати покупцю документи, що засвідчують факт купівлі та містять перелік центрів сервісного обслуговування, які уклали з виробником (постачальником) договір про технічне обслуговування та ремонт цієї моделі РРО.

Таким чином, ФОП може продати РРО, що був у використанні, за таких умов:

  • з моменту першого введення в експлуатацію РРО минуло не більше 7 років;
  • модель РРО є в Держреєстрі РРО та версія його внутрішнього програмного забезпечення (прошивки) відповідає реєстру;
    РРО розпломбований та знятий з обліку в податковому органі колишнім власником;
  • РРО повинен відповідати нормальному технічному стану (проведена технічна експертиза в ЦСО перед опломбуванням);
  • наявність документів, що підтверджують придбання майбутнім власником (техпаспорт на РРО, видаткова накладна про придбання, договір купівлі-продажу, акт прийому-передачі).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202516
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6441
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202540
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025813
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202567