Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи може ФОП «А» за договором продати ФОПу «Б» свій касовий апарат?

ФОП «А» закриває магазин, в якому є касовий апарат, зареєстрований і фіскалізований. На місці ФОПа «А» торгуватиме ФОП «Б». Чи може ФОП «А» за договором продати ФОПу «Б» свій касовий апарат (попередньо знявши з обліку в податковій)? Чи зможе ФОП «Б» поставити такий касовий апарат на облік в податковій?

Відповідно до п. 1 гл. 4 розд. ІІ Порядку №547, реєстрація РРО діє до дати її скасування, що, зокрема, відбувається у випадках, коли:

  • суб'єктом господарювання подано заяву про скасування реєстрації РРО за ф. №4-РРО (додаток 4);
  • вичерпано строк служби РРО, вказаний у реєстрі екземплярів РРО або у паспорті (формулярі) РРО, який не включений до такого реєстру та був зареєстрований у контролюючому органі до створення такого реєстру;
  • закінчилися визначені законодавством строки експлуатації РРО;
  • змінено власника РРО.

Перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно розпломбувати в ЦСО, з яким суб'єктом господарювання укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Разом із заявою про скасування реєстрації суб'єкт господарювання надає реєстраційне посвідчення (п. 3 гл. 4 розд. ІІ Порядку №547).

Нагадаємо, що строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх  виключення з Державного реєстру не може становити менше 7 років  (ч. 3 ст. 12 Закону про РРО).

У п. 3 Порядку №601 зазначено, що технічному обслуговуванню та ремонту підлягають РРО реєстратори вітчизняного та іноземного виробництва, які внесено до Державного реєстру РРО та які відповідають програмній і конструкторсько-технологічній документації виробника і строк служби яких не вичерпався, за наявності комплекту експлуатаційних документів і відповідного договору продавця з виробником (постачальником).

Крім того, норми п. 10 Порядку №601 зобов'язують продавця під час продажу РРО:

  • перевірити наявність експлуатаційних документів та непорушність пломб виробника, відповідність його комплектності експлуатаційним документам (у присутності покупця);
  • зробити запис у паспорті (формулярі) про дату продажу, скріпити його підписом уповноваженої особи продавця та штампом підприємства, яке здійснює такий продаж;
  • видати покупцю документи, що засвідчують факт купівлі та містять перелік центрів сервісного обслуговування, які уклали з виробником (постачальником) договір про технічне обслуговування та ремонт цієї моделі РРО.

Таким чином, ФОП може продати РРО, що був у використанні, за таких умов:

  • з моменту першого введення в експлуатацію РРО минуло не більше 7 років;
  • модель РРО є в Держреєстрі РРО та версія його внутрішнього програмного забезпечення (прошивки) відповідає реєстру;
    РРО розпломбований та знятий з обліку в податковому органі колишнім власником;
  • РРО повинен відповідати нормальному технічному стану (проведена технічна експертиза в ЦСО перед опломбуванням);
  • наявність документів, що підтверджують придбання майбутнім власником (техпаспорт на РРО, видаткова накладна про придбання, договір купівлі-продажу, акт прийому-передачі).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , Підприємці , РРО

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі