Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи можна не придбавати РРО, якщо ФОП на ІІІ групі ЄП не планує торгувати за готівку?

У ФОП на ІІ групі ЄП за січень-жовтень 2019 р. дохід склав 600 тис. грн. З листопада дохід отримувався в безготівковій формі. До 15.12.2019 р. подано заявку про перехід на ІІІ групу ЄП (дохід за рік становить 1856306 грн). Чи можна не придбавати РРО, якщо ФОП не планує торгувати за готівку?

Відповідно до абз. 3 пп. 296.10 ПКУ, РРО не застосовуються ФОП – платниками єдиного податку 2-4 груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад вказану суму застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Про те, що у разі перевищення обсягу доходу 1 млн грн ФОП – платник єдиного податку зобов'язаний застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків, повідомляла ДПС у м. Києві в ІПК від 11.05.2018 р. №2099/ІПК/26-15-14-09-13/ІПК.

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом про РРО. Дія цього Закону поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім ПКУ, не допускається.

Пунктом 6 ст. 9 Закону про РРО визначено, що РРО та РК не застосовуються при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) (наданні послуг) ФОП, які відповідно до ПКУ відносяться груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

РРО також не застосовуються у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку, або приймання платежів через касу банку, або банківський термінал).

ДПС в ІПК від 29.11.2019 р. №1646/6/99-00-05-04-01-15/ІПК повідомляє, що ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій виключно у безготівковій формі (шляхом перерахування коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку, а також шляхом внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок, або через банківський термінал) можуть не застосовувати РРО незалежно від виду діяльності та обсягу отриманого доходу.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
2 група ЄП , 3 група ЄП , Доходи , Єдиний податок , РРО

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі