Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

РРО для фізособи-підприємця: коли можна не застосовувати?

Які товари вважаються технічно складними побутовими товарами для цілей застосування РРО? Наприклад, підприємець торгує стабілізаторами напруги, гріндерами та іншими товарами, на які надається гарантія від виробника. Цих товарів немає в затвердженому Переліку КМУ для цілей встановлення РРО. Чи потрібно встановлювати РРО для їх продажу?

Вимога застосовувати РРО під час торгівлі технічно складними побутовими товарами в законодавстві з'явилася з 1 січня 2017 року, коли було внесено доповнення до пп. 296.10 ПКУ, яким встановлено пільги в застосуванні РРО платниками єдиного податку.

Згідно з пп. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються «єдинниками»:

  • першої групи;
  • другої і третьої груп (фізособи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. При перевищенні в календарному році обсягу доходу в 1 млн грн застосування РРО є обов'язковим, починаючи з 1-го числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і триває в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Але з цього року в даний пункт додали ще один абзац: «Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту».

Тобто, якщо підприємець торгує технічно складними побутовими товарами, то не важлива ні група єдиного податку, ні обсяг доходу за календарний рік. З останнього абзацу пп. 296.10 ПКУ випливає, що пільга у роботі без РРО не поширюється на підприємців, які торгують технічно складними побутовими товарами. І не поширюється саме на суб'єктів господарювання, а не на торгівлю такими товарами.

Визначення технічно складних побутових товарів наведено в Законі «Про захист прав споживачів» – це «непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний термін». Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, з метою застосування РРО, затверджений постановою КМУ №231.

Це означає, що якщо в асортименті товарів підприємця є технічно складні побутові товари, включені до Переліку, застосовувати РРО доведеться під час реалізації за готівковий розрахунок будь-якого товару. Не має значення і питома вага таких товарів у асортименті. Навіть за наявності всього лише 1-2 позицій з Переліку готівкові розрахунки без РРО проводити не можна. Виключенням, коли можна обійтися без РРО, може бути випадок, коли всі товарні позиції, які є в асортименті ФОПа, не включені до Переліку.

Якщо у підприємця є декілька торгових точок і тільки в одній з них є побутова техніка з Переліку, то РРО необхідно встановити у всіх торгових точках (навіть в тих, де таких товарів немає).

Не потрібно встановлювати РРО, якщо всю виручку підприємець отримує за безготівковим розрахунком безпосередньо на свій поточний рахунок. Тобто, якщо оплата товару (робіт, послуг) проводиться з рахунку покупця або через касу банку із зарахуванням грошових коштів на рахунок продавця. Можливе отримання оплати і через ПКТС, якщо у підприємця укладено з банком відповідний договір щодо прийому оплати.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Підприємці , РРО , Торгівля

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі