• Посилання скопійовано

Власні кошти на рахунку підприємця: як придбати авто?

ФОП планує придбати автомобіль за безготівковим розрахунком. Як краще здійснити перерахування коштів постачальнику (юрособі): як внесення власних коштів на підприємницький рахунок з подальшим перерахуванням чи через касу банку безпосередньо на рахунок продавця? Чи виникне дохід на суму внесених власних коштів?

Внесення власних коштів на підприємницький рахунок

Наразі маємо свіже роз’яснення податківців. За ним, якщо платнику податків надійшли на розрахунковий рахунок його власні кошти, які з певних причини не було використано за призначенням, то такі суми не будуть вважатися доходом платника єдиного податку третьої групи.

При цьому податківці в поточному роз’ясненні не зазначили жодних умов, які повинні виконуватися для того, щоб сума власних коштів не потрапила до доходу підприємця. Проте у попередніх роз’ясненнях податківців зазначали, що сума внесених власних коштів не включається до складу доходу підприємця - «єдинника» лише у тому випадку, якщо вона вже була раніше відображена у складі доходу підприємця. При цьому, як довести те, що таку суму вже було оподатковано, податківці не кажуть (зокрема, виходити можна лише з суми).

Тож такий підхід є доволі ризиковим, адже роз’яснення податківців є доволі не повними і не мають законодавчої сили. Отже, обережному платнику, який планує прямувати таким шляхом, необхідно отримати власну ІПК з цього питання, запитавши податківців, яким саме чином необхідно підтвердити походження коштів та факт того, що вони вже були включені до доходу раніше.

Від себе зазначимо, що у разі внесення власних коштів, у призначенні платежу варто зазначати те, що такі кошти є виручкою за конкретний попередній період. Сума відповідно не повинна перевищувати розмір доходу за такий період.

 

Право власності на авто

У контексті цього питання доцільно розглянути і те, що згідно з п. 1 та 2 ст. 325 ЦКУ суб’єктами права приватної власності (зокрема, на авто) можуть бути лише або юридичні, або фізичні особи. Тобто фізособа-підприємець не може бути власником автомобілю (власником в даному випадку буде фізособа).

Тож незалежно від того, яким чином кошти будуть перераховані суб’єктом господарювання, право власності на автомобіль буде належати фізособі, а не підприємцю.

 

Висновок

Вважаємо, що найбільш безпечним варіантом в даному випадку буде перерахування коштів на рахунок продавця через касу банку як від звичайної фізособи. Оскільки варіант з внесенням власних коштів на рахунок підприємця і подальшого перерахування відповідної суми несе за собою ризики щодо включення податківцями цієї суми (її частини) до доходу підприємця, платника єдиного податку, у тому випадку, якщо суб’єкт господарювання не зможе в достатній мірі підтвердити походження коштів та те, що вони вже були оподатковані.

Якщо ж підприємець все ж бажає йти шляхом внесення коштів на підприємницький рахунок, то пропонуємо ознайомитися з роз’ясненням щодо того, як це правильно зробити, аби уникнути доходу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    Сьогодні 14:29158
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202441
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202463
  • Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями
    Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?
    23.02.2024113
  • ФОП використовує платіжну систему Payoneer: чи потрібен РРО?
    Маркетплейс Etsy, Joom, eBay, Amazon - кошти за продані товари загальною сумою за мінусом комісій маркетплейсу зараховуються раз в тиждень або раз у два тижні на Payoneer, пізніше кошти зараховуються на доларовий рахунок. З доларового рахунку через обмін валют кошти перераховуються на гривневий рахунок ФОПа. Чи потрібно видавати покупцям фіскальні чеки?
    23.02.2024598