Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи може підприємство придбати за готівкову валюту авто за кордоном?

Чи може директор, перебуваючи у відрядженні за кордоном, придбати автомобіль на підприємство за готівковий розрахунок (шляхом зняття валюти з корпоративної гривневої карти)?

Порядок проведення розрахунків за валютними операціями з використанням готівкової іноземної валюти регулюється розділом VI Положення №2.

Відповідно до п. 42 Положення №2 резиденти - юрособи і фізособи-підприємці, представництва юросіб-нерезидентів мають право проводити розрахунки щодо забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон, а також розрахунки з оплати представницьких витрат на організацію офіційних заходів за кордоном, із використанням знятої для цих цілей із власних поточних рахунків готівкової іноземної валюти.

Відповідно до п. 43 Положення №2 юрособи - резиденти, представництва юросіб-нерезидентів, які мають власні транспортні засоби (орендують, фрахтують), мають право використовувати готівкову іноземну валюту з поточних рахунків для здійснення розрахунків з оплати експлуатаційних витрат, пов’язаних з обслуговуванням транспортних засобів за кордоном.

Розрахунки між резидентами і нерезидентами за поточними торговельними операціями здійснюються виключно через банки (див. п. 28 та п. 31 Положення №2).

Таким чином, придбати автомобіль у нерезидента за рахунок готівкової валюти, знятої довіреною особою з рахунка підприємства, не можна.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Автотранспорт , Валюта , Відрядження , Готівка , Транспортні засоби

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі