• Посилання скопійовано

Засновник вніс ПФД на рахунок підприємства: чи відображати це в касовій книзі?

Засновник - фізособа вніс на рахунок підприємства ПФД через касу банку. Чи потрібно таке надходження відображати в касовій книзі?

Згідно з визначенням, наведеним у п. 1.4 Глави 1 Інструкції №22, безготівкові розрахунки - перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізосіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Водночас, відображенню у касовій книзі підлягають лише розрахунки підприємства в готівковій формі. Тобто у разі внесення засновником коштів в касу підприємства готівкою з подальшим здаванням таких коштів в касу банку уповноваженою особою підприємства (касиром).

Готівкові розрахунки - платежі готівкою суб'єктів господарювання і фізосіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.

При цьому, вимоги щодо розміру таких розрахунків, які встановлено у п. 6 та 7 Положення №148, поширюються лише на розрахунки готівкою. А в даному випадку кошти вносяться засновником на рахунок підприємства через банк, відповідно таке внесення коштів є безготівковим. Таким чином, засновник через касу банку може вносити кошти на рахунок підприємства без обмеження суми.

Водночас, варто звернути увагу, що при внесенні коштів на рахунок, засновник в якості платника, повинен зазначати свої ПІБ як фізособи (оскільки він як фізособа вносить ПФД – власні кошти на рахунок підприємства).

Отже, внесення ПФД засновником на рахунок підприємства через касу банку є безготівковим розрахунком, відповідно у касовій книзі підприємства така операція не відображається і готівкові обмеження на неї не поширюються. В обліку таке надходження відображається як безпосередньо надходження коштів на рахунок підприємства (бухгалтерський рахунок 311) від засновника (бухгалтерський рахунок 685).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024554
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705