• Посилання скопійовано

Відновлення діяльності кримського ФОП: що з Книгою обліку доходів?

Фізособа - підприємець, який зареєстрований в 2011 р. в Криму, з 2013 року не вів діяльності. Зараз діяльність поновлюється на території Дніпропетровської області. Який порядок ведення обліку та оформлення Книги обліку доходів для такого ФОП?

Згідно з пп. 296.1.1 ПКУ платники ЄП І, ІІ групи та ІІІ групи – неплатники ПДВ ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Форми та порядок ведення такої Книги затверджені наказом Мінфіну №579. Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або в електронному вигляді (п. 2 Порядку №579).

Якщо підприємець обирає вести Книгу в паперовому вигляді, то він зобов’язаний безоплатно зареєструвати примірник прошнурованої, пронумерованої Книги за місцем свого основного обліку (абз. 2 пп. 296.1.1 ПКУ, п. 3 Порядку №579).

На титульному аркуші Книги зазначаються:

  •  прізвище, ім’я та по батькові;
  •  реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта для фізосіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;
  •  податкова адреса.

Книга засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою (п. 3 Порядку №579).

У разі обрання платником податку ведення книги в електронній формі контролюючий орган за основним місцем обліку реєструє заяву про обрання способу ведення книги в електронній формі в реєстрі поданих заяв та протягом 3 робочих днів формує і надсилає платнику податку повідомлення про реєстрацію книги із зазначенням реєстраційного номера книги та дати її реєстрації (п. 4 Порядку №579).

Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника ЄП (п. 8 Порядку №579).

 

На замітку!

Також варто відмітити наступне. Верховний Суд України у постанові від 26.06.2018 року по справі №819/1697/16 зауважив, що якщо ФОП станом на 31.05.2014 р. перебував на обліку як платник податків на території міста Севастополя, то податкова реєстрація такого ФОП з 01.06.2014 р. вважається анульованою. У зв’язку із цим, ФОП з 01.06.2014 р. втратив статус платника єдиного податку, а отже, й обов'язок сплати єдиного податку та до 26.07.2016 р. (дати зміни місця проживання і постановки на податковий облік в Тернопільській ОДПІ) перебував у статусі суб'єкта СЕЗ «Крим».

Втім, ВСУ зауважив, що оскільки анулювання податкової реєстрації відбулося 01.06.2014 р., то податковий борг, що виник до цієї дати, має бути вчасно й в повному обсязі сплачено ФОП, який перереєструвався на територію України.

Відповідно до роз’яснення, розміщеного у підкатегорії 107.07 ресурсу «ЗІР», у разі зміни податкової адреси (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, ФОП-«єдиннику» потрібно зареєструвати нову Книгу обліку доходів (Книгу обліку доходів і витрат) у контролюючому органі за новою податковою адресою (основним місцем обліку) до отримання нею доходів від здійснення підприємницької діяльності за новим місцем обліку.

Вважаємо, що це роз’яснення можна застосувати й до кримських підприємців, які перереєструвалися на підконтрольовану територій України для подальшого ведення підприємницької діяльності.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024560
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705