Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Відсутній чек використання талону на паливо: чи будуть наслідки?

Підприємство використовує для заправки авто талони на пальне, проте на деякі використання талонів немає. Чи є це порушенням? Якщо так, то які можуть бути податкові наслідки?

Згідно з п. 1 ст. 9 Закону про бухоблік підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи. 

Талони видані на бензин водію вважаються такими, що видані під звіт. Відповідно водій має відзвітуватися щодо використання таких талонів. В даному випадку підтвердженням використання такого талону є чек, яким підтверджується заправка автомобіля пальним та, відповідно, факт використання талону.

Отже, відсутність чека може призвести до того, що видані талони на пальне, які не підтверджені чеками, будуть вважатися такими, що не використані працівником.

Відповідно вважаючи, що такі талони не було використано, підприємство може втратити право на витрати, адже відсутні первинні документи, які підтверджують факт використання талону на паливо, а отже, й факту отримання цього палива.

Однак, цього можна уникнути. Підприємство може отримати у постачальника пального, наприклад, відомість використаних талонів. Наявність такої відомості з прикріпленими поясненнями водія про втрату чеків може бути цілком достатньою підставою для підтвердження використання працівником талону на паливо.

Окрім цього достатньою підставою для підтвердження використання талону працівником може бути наявність талона із штампом АЗС або відривної частини талона, на якому присутня відмітка про його використання.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Автотранспорт , Транспортні засоби , Пальне

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі