Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Використання картки-ключ для зняття готівки з рахунку підприємства

Якщо знімаються готівкові кошти з рахунку корпоративної картки, вони обліковуються як підзвітні кошти. А якщо готівка знімається у касі банку або через банкомат з картки-ключ до рахунку, то які повинні бути бухгалтерські записи в цьому випадку?

Держателем платіжної картки (електронного  платіжного  засобу) може бути лише фізособа,  яка  на  законних  підставах   використовує   картку  для  ініціювання  переказу коштів з відповідного рахунку в  банку  або  здійснює  інші  операції  із  застосуванням такої картки (пп. 1.4 ст. 1 Закону про платіжні системи).

На українському ринку платіжних карт присутній особливий картковий продукт – картка-ключ до рахунку. Її особливість в тому, що вона випускається не до окремого карткового рахунку, а до основного рахунку підприємства, номер якого починається з цифр 2600 – (кошти на вимогу суб’єктів господарювання – рахунок 2600 Плану рахунків бухобліку банків України). З цієї причини держателем картки-ключа може бути лише та посадова особа підприємства, чий підпис стоїть першим у картці із зразками підписів (додаток 3 до Інструкції № 492). Банк зазначає, що особливість карти-ключ полягає в тому, що не треба щоразу переказувати гроші з рахунку на інші картки. У всьому іншому карта-ключ працює аналогічно, як і корпоративна картка.

Документальне оформлення та облік витрат, здійснених працівником (як правило, це директор, оскільки він найчастіше має перший підпис у картці із зразками підписів) за допомогою картки-ключа аналогічне, як і при обліку операцій з корпоративною карткою, крім операцій з перерахування коштів на карт-рахунок, якого в даному випадку просто немає. Операція з  отримання коштів під звіт здійснюється безспосередньо при знятті готівки у банкоматі, видачі її через касу банку або при розрахунку за допомогою POS-терміналу.

Усі ці операції є видачею підзвітних коштів працівнику - держателю картки-ключ (як правило, директору) безпосередньо з рахунку підприємства: Дт 372 Кт 311. 

Надалі директор може витратити отриману готівку на господарські потреби підприємства і надати авансовий звіт у загальному порядку. Якщо директор повертає готівку в касу підприємства, слід зробити запис Дт 301 Кт 372 на суму повернутих коштів.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , Облік , Готівка

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі