• Посилання скопійовано

Використання картки-ключ для зняття готівки з рахунку підприємства

Якщо знімаються готівкові кошти з рахунку корпоративної картки, вони обліковуються як підзвітні кошти. А якщо готівка знімається у касі банку або через банкомат з картки-ключ до рахунку, то які повинні бути бухгалтерські записи в цьому випадку?

Держателем платіжної картки (електронного  платіжного  засобу) може бути лише фізособа,  яка  на  законних  підставах   використовує   картку  для  ініціювання  переказу коштів з відповідного рахунку в  банку  або  здійснює  інші  операції  із  застосуванням такої картки (пп. 1.4 ст. 1 Закону про платіжні системи).

На українському ринку платіжних карт присутній особливий картковий продукт – картка-ключ до рахунку. Її особливість в тому, що вона випускається не до окремого карткового рахунку, а до основного рахунку підприємства, номер якого починається з цифр 2600 – (кошти на вимогу суб’єктів господарювання – рахунок 2600 Плану рахунків бухобліку банків України). З цієї причини держателем картки-ключа може бути лише та посадова особа підприємства, чий підпис стоїть першим у картці із зразками підписів (додаток 3 до Інструкції №492). Банк зазначає, що особливість карти-ключ полягає в тому, що не треба щоразу переказувати гроші з рахунку на інші картки. У всьому іншому карта-ключ працює аналогічно, як і корпоративна картка.

Документальне оформлення та облік витрат, здійснених працівником (як правило, це директор, оскільки він найчастіше має перший підпис у картці із зразками підписів) за допомогою картки-ключа аналогічне, як і при обліку операцій з корпоративною карткою, крім операцій з перерахування коштів на карт-рахунок, якого в даному випадку просто немає. Операція з  отримання коштів під звіт здійснюється безспосередньо при знятті готівки у банкоматі, видачі її через касу банку або при розрахунку за допомогою POS-терміналу.

Усі ці операції є видачею підзвітних коштів працівнику - держателю картки-ключ (як правило, директору) безпосередньо з рахунку підприємства: Дт 372 Кт 311. 

Надалі директор може витратити отриману готівку на господарські потреби підприємства і надати авансовий звіт у загальному порядку. Якщо директор повертає готівку в касу підприємства, слід зробити запис Дт 301 Кт 372 на суму повернутих коштів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024239
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705