Держателем платіжної картки (електронного платіжного засобу) може бути лише фізособа, яка на законних підставах використовує картку для ініціювання переказу коштів з відповідного рахунку в банку або здійснює інші операції із застосуванням такої картки (пп. 1.4 ст. 1 Закону про платіжні системи).
На українському ринку платіжних карт присутній особливий картковий продукт – картка-ключ до рахунку. Її особливість в тому, що вона випускається не до окремого карткового рахунку, а до основного рахунку підприємства, номер якого починається з цифр 2600 – (кошти на вимогу суб’єктів господарювання – рахунок 2600 Плану рахунків бухобліку банків України). З цієї причини держателем картки-ключа може бути лише та посадова особа підприємства, чий підпис стоїть першим у картці із зразками підписів (додаток 3 до Інструкції №492). Банк зазначає, що особливість карти-ключ полягає в тому, що не треба щоразу переказувати гроші з рахунку на інші картки. У всьому іншому карта-ключ працює аналогічно, як і корпоративна картка.
Документальне оформлення та облік витрат, здійснених працівником (як правило, це директор, оскільки він найчастіше має перший підпис у картці із зразками підписів) за допомогою картки-ключа аналогічне, як і при обліку операцій з корпоративною карткою, крім операцій з перерахування коштів на карт-рахунок, якого в даному випадку просто немає. Операція з отримання коштів під звіт здійснюється безспосередньо при знятті готівки у банкоматі, видачі її через касу банку або при розрахунку за допомогою POS-терміналу.
Усі ці операції є видачею підзвітних коштів працівнику - держателю картки-ключ (як правило, директору) безпосередньо з рахунку підприємства: Дт 372 Кт 311.
Надалі директор може витратити отриману готівку на господарські потреби підприємства і надати авансовий звіт у загальному порядку. Якщо директор повертає готівку в касу підприємства, слід зробити запис Дт 301 Кт 372 на суму повернутих коштів.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись