• Посилання скопійовано

Чи потрібний РРО підприємцю-"єдиннику", який торгує вживаною побутовою технікою

Підприємець,що займається вживаною імпортною побутовою технікою, яка підлягає гарантійному ремонту, немає первинної документації на неї. З 01.04.2017 р. на техніку, що підлягає гарантійному ремонту, вводиться РРО. Чи потрібні РРО на вживану техніку? Які штрафи за торгівлю без РРО?

Згідно з п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  • I групи;
  • II і III груп (фізособи - підприємці), незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Як бачимо, норми ПКУ вимагають застосування РРО платниками ЄП, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту – незалежно від того, чи це нові товари, чи ні.

Обов’язки суб’єкта господарювання (СГ) при застосуванні РРО визначено ст. 3 Закону про РРО. Зокрема, згідно з пп. 12 ст. 3 Закону про РРО, що СГ повинен вести  в  порядку,  встановленому  законодавством, облік товарних  запасів  на  складах  та/або  за  місцем  їх реалізації, здійснювати продаж  лише  тих  товарів (послуг), що відображені в такому обліку. Але ці  вимоги  не поширюються на підприємців,  які  є  платниками  ЄП та не зареєстровані платниками ПДВ. Отже, відсутність первинної документації на побутову техніку у платника ЄП, який не є платником ПДВ, не є порушенням норм Закону про РРО.

Штрафні санкції за порушення вимог закону про РРО зазначені у ст. 17 Закону про РРО. Так, згідно з п. 1 ст. 17 Закону про РРО у разі встановлення протягом календарного року під час перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи застосовуються такі штрафи:

- за порушення, вчинене вперше - 1 гривня;

- за кожне наступне вчинене порушення - 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Згідно зі ст. 15 Закону про РРО контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону про РРО  здійснюють органи ДФСУ шляхом проведення фактичних та документальних перевірок відповідно до ПКУ. Проведення документальних перевірок регламентоване ст. 77 та ст. 78 ПКУ, порядок проведення фактичної перевірки – ст. 80 ПКУ

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»