• Посилання скопійовано

Наслідки несвоєчасного повернення поворотної фіндопомоги фізособою-єдинником ІІІ групи

Фізособа-єдинник ІІІ групи не повернув протягом 12 місяців поворотну фіндопомогу. Що його чекає?

Оподаткування неповернутої фіндопомоги

Відповідно до пп. 14.1.257 ПКУ поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.

За пп. 3 п. 292.11 ПКУ суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів не включається до доходу платника єдиного податку.

Сума поворотної фінансової допомоги, неповерненої платником єдиного податку протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, включається до складу доходу такого платника наступного дня після закінчення 12 календарних місяців з дня отримання такої допомоги. Такий дохід буде оподатковуватися за звичайною ставкою, затвердженою для платника єдиного податку ІІІ групи у розмірі 3 або 5% в залежності від того, чи є він платником ПДВ.

 

Можливі наслідки

При  визнанні доходу у вигляді неповернутої допомоги підприємець може стикнутися з тим, що його загальний обсяг доходу перевищить розмір доходу, який дає право перебувати підприємцю на ІІІ групі єдиного податку (5 млн грн).

У такому випадку його чекають наслідки, які встановлено абз. 1 пп. 3 п. 293.8 ПКУ. На підставі цієї норми, фізособа-підприємець ІІІ групи єдиного податку до суми перевищення застосовує ставку єдиного податку у розмірі 15%, а також зобов’язаний перейти на загальну систему. При  цьому за пп. 3 пп. 298.2.3. ПКУ обов’язок перейти розпочинається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

За п. 295.7 ПКУ єдиний податок, зокрема, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за звітний квартал.

Окремого строку для подання декларації платниками єдиного податку не встановлено, тому таку декларацію потрібно подавати відповідно до пп. 49.18.2 ПКУ протягом 40 к. д., що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, у якому було перевищено обсяг доходу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»