Єдиний податок
П. 295.5 ПКУ передбачено надання податкової відпустки тільки підприємцям І та ІІ групи єдиного податку, які не мають найманих працівників. Такі єдиноподатники звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
На підприємців ІІІ групи така податкова відпустка не поширюється, оскільки такі платники єдиного податку сплачують не фіксовану ставку єдиного податку, а відсоток від доходу, отриманого за звітний період. Тому, якщо підприємець на ІІІ групі єдиного податку перебуває у відпустці та відповідно не отримує дохід, у нього за такий період єдиний податок буде дорівнювати нулю.
ЄСВ
Підприємці - платники єдиного податку зобов’язані сплачувати ЄСВ за себе самостійно (п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ). І такий ЄСВ підприємці-єдиноподатники мають сплачувати незалежно від того, одержували вони дохід чи ні, у розмірі мінімального страхового внеску.
Закон про ЄСВ не містить норми щодо звільнення підприємців платників єдиного податку від сплати ЄСВ на період перебування у відпустці.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись