Підприємству не є необхідним одержувати витяг з ЄДР – необхідною є лише копія такого витягу або копія виписки (обидва ці документи підтверджують факт державної реєстрації ФОП і в цьому сенсі мають однакову силу). Факт наявності копії витягу з реєстру платників ЄП знімає можливі питання оподаткування доходів ПДФО, з урахуванням п. 165.1.36 ПКУ, який говорить про те, що доходи фізособи, з яких сплачується єдиний податок, не оподатковуються ПДФО. Отже, якщо вид діяльності, за який ФОП виплачується дохід, співпадає з видами діяльності, зазначеними у такому витягу, ПДФО з такого доходу не сплачується (а отже, не сплачується і військовий збір).
Що стосується нарахування та/або утримання ЄСВ, то питання про його нарахування може мати місце в разі, якщо йдеться про виконання підприємцем робіт або надання послуг. Якщо ж йдеться про придбання товару, то незалежно від видів діяльності об’єкт обкладення ЄСВ відсутній. Для послуг і робіт Закон про ЄСВ передбачає в п. 1 ч. 1 ст. 4, що юридична особа не нараховує ЄСВ за договором цивільно-правового характеру, укладеним із фізособою-підприємцем, в разі, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Для ЄСВ копія документу не вимагається, достатньо переконатися в відповідності видів діяльності. При цьому слід врахувати, що у виписці обрані підприємцем види діяльності не зазначаються, навіть у витягу така інформація наводяться на вимогу підприємця (якщо витяг складається у розширеному вигляді)*. Однак обрані види діяльності зазначаються у витягу з реєстру платників єдиного податку, тож, сподіваємося, що податківці цей факт врахують і це не стане проблемою при перевірці від ДПІ. Принаймні, ДФСУ у листі від 31.12.2015 №28264/6/99-99-17-03-03-15 взагалі доходить до висновку, що для того, щоб не сплачувати не тільки ЄСВ, а і ПДФО та військовий збір з доходу ФОП-єдиноподатника, «достатньо на дату виплати доходів мати інформацію з Реєстру, оприлюдненому на офіційному веб-сайті ДФС».
Для підтвердження проведеної самоперевірки підприємство також може здійснити платний запит до ЄДР на сайті Мін'юсту. На сьогодні цей сервіс дозволяє одержати витяг з ЄДР на будь-яку дату (її слід вказати у відповідному полі запиту). Вартість витягу – 53 грн із комісією (оплата проводиться банківською карткою). В одержаному витягу підприємство матиме інформацію щодо підтвердження держреєстрації підприємця на певну дату. Сервіс діє таким чином, що будь-яка особа може зайти на сайт Мін'юсту і перевірити дійсність документа, сформованого в електронному вигляді.
______________________
* Див. розділи ІІ та ІІІ Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, затвердженого наказом Мін'юсту від 14.12.2012 р. №1846/5.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити