• Посилання скопійовано

За неоприбуткування готівки в касу до спрощенців також застосовують штраф

Чи платники єдиного податку несуть відповідальність за неоприбуткування готівки?

Згідно з визначенням терміна «каса», наведеним у Положенні №637, це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів. У п. 1.2 Положення №637 сказано, що оприбуткування готівки — це проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у:

— касовій книзі (увага: відповідно до п. 4.2 Положення №637 підприємці касової книги не ведуть);

— книзі обліку доходів і витрат (книга, яку ведуть платники ЄП — підприємці);


книзі обліку розрахункових операцій (форма книги затверджена наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. №614).

Як встановлено у п. 2.6 Положення №637, уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Платники ЄП — підприємці ведуть книги обліку доходів або книги обліку доходів і витрат, у яких щоденно, за підсумками робочого дня, відображають отримані доходи. По суті, операцією оприбуткування готівки для підприємця — платника ЄП є здійснення запису в книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат) на повну суму її фактичних надходжень. Відповідно, до неоприбуткування готівки в касу у підприємця прирівнюється нездійснення відповідного запису в книзі у графі «доходи» на повну суму операції (додатково див. лист НБУ від 09.03.2011 р. №11-117/982-3354, «ДК» №24/2011).

Відповідно до Указу №436, за неоприбуткування готівки в касу застосовується штраф у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми. Виходячи з наведеного, цей штраф може бути застосовано і щодо підприємців — платників ЄП.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»