Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Доплачувати ЄСВ при отриманні «декретної» допомоги, єдиноплатники не повинні

Фізособа-підприємець на єдиному податку, добровільно застрахована, отримала декретні. Банк не перераховує їх, тому що вимагає сплату податків 33,2% та 2%. Чи потрібно їх перераховувати?

Як роз’яснював ПКУ у листі від  24.07.2013 р. N 19298/03-20, починаючи із липня 2013 року року платниками єдиного внеску визначені підприємства, установи та організації, фізичні особи, які використовують найману працю і виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, а також особи, що знаходяться у відпустці і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Підприємства, установи та організації, фізичні особи, які використовують найману працю і виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, нараховують єдиний внесок у розмірі 33,2 % суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами і утримують єдиний внесок у розмірі 2 % таких сум з осіб, які перебувають у відпустці і одержують таку допомогу. 

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 7 та частини одинадцятої статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховують і сплачують єдиний внесок у розмірі 34,7 відсотка сум, що визначаються такими платниками самостійно. При цьому сума єдиного внеску не може бути менше розміру мінімального страхового внеску.

Додамо від себе, що добровільно застрахований у ФСС з ТВП підприємець на єдиному податку, звісно, сплачує ЄСВ за більшою ставкою згідно із п. 11 ст. 8 Закону про ЄСВ. Але база оподаткування в такому випадку залишається тією самою – єдинники її визначають самостійно, при цьому сплачують щомісячно не менше мінімального страхового внеску. Доплачувати ЄСВ при отримуванні допомоги у зв’язку із вагітністю та пологами, на нашу думку, підприємці – платники єдиного податку не повинні. Втім, оскільки таке питання виникає у банку, то варто звернутися за роз’ясненнями з цього питання до ДПС за місцем обліку. 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Єдиний податок , Єдиний соціальний внесок , Підприємці , Банки , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі