• Посилання скопійовано

Отримано аванс «єдинником» за ставкою 2%, а повернуто за ставкою 5%: порядок відображення доходу

Юридична особа, перебуваючи на спрощеній системі 2%, отримала аванс в січні 2023 р. - 100000 грн. З 1 серпня 2023 р. юрособа перейшла на ЄП за ставкою 5%. В грудні 2023 р. аванс повернено в сумі 100000 грн. Потрібно коригувати дохід за січень 2023 р. чи за 4 квартал 2023 р.?

Відповідно до пп. 292.11 ПКУ до складу доходу платника єдиного податку не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.

Якщо зарахування та повернення авансу відбулося в одному звітному періоді після розірвання договору, то такі кошти не включаються до складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку та не підлягають відображенню у Податковій декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи). У разі якщо повернення коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), відбулося в іншому податковому періоді, то юридична особа – платник єдиного податку третьої групи повинна включити такий аванс до складу доходу у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів, та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, в якому відбулось їх повернення. Такий перерахунок здійснюється шляхом подання уточнень до раніше поданої декларації або уточнення показників у складі звітної декларації за наступний податковий період (ЗІР).

ДПС звертає увагу, що юридична особа - платник єдиного податку третьої групи за ставкою 2 % може змінити ставку єдиного податку третьої групи на 3 або 5% шляхом подання до контролюючого органу заяви про зміну ставки, зазначаючи у розділі 5.2 «Зміна ставки та групи» у полі «зі ставки» чинну ставку у розмірі 2 %, а у полі «на ставку» – обрану ставку у розмірі 3 або 5 %.

Так, юридична особа змінила саме ставку, а підхід до оподаткування доходу лишається той самий. Тому підприємство має право відкоригувати дохід в звітному періоді на суму авансу. А зробити це можливо, подавши уточнюючу декларацію за січень 2023 р. У поточній декларації з єдиного податку за ставкою 5% таке коригування буде не коректнимтому що ставка податку, форма декларації і період звітування різні.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»