• Посилання скопійовано

Чи може ФОП надати найманому працівнику нецільову благодійну допомогу?

Чи може ФОП надати найманому працівнику нецільову благодійну допомогу в межах неоподатковуваної суми? Якщо так, то якими документами це оформити?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) та інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ (пп. 164.2 ПКУ). 

Відповідно до пп. 170.7.3 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2023 р. – 3760,00 грн).

Тож, вважаємо, що працедавець-ФОП може надати своєму найманому працівникові нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за його заявою, наприклад, на вирішення соціально-побутових потреб чи у зв'язку зі скрутним матеріальним становищем у межах неоподатковуваної суми 3760,00 грн. Заява може бути такого змісту: «Прошу надати мені матеріальну допомогу в розмірі 3760,00 грн. на вирішення соціально-побутових потреб». І вже на підставі цієї заяви, підприємець має видати наказ про її надання. 

Окрім того, суму нецільової благодійної допомоги потрібно буде відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169». Оскільки нецільова благодійна допомога не належить до основної або додаткової зарплати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, то вона не є базою для нарахування ЄСВ, відповідно не відображається в додатку 1 зазначеної звітності.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»