• Посилання скопійовано

Чи може ФОП на ЄП надавати медіаційні послуги?

Чи може ФОП на ЄП ІІІ групи (5%) надавати медіаційні послуги? Якщо можна, то за яким кодом КВЕД здійснюється така діяльність?

Чи може фізособа надавати медіаційні послуги як ФОП на ЄП?

Так, може.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону про медіацію, медіатор проводить медіацію індивідуально як фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, або як фізична особа - підприємець.

Тобто, медіатор може здійснювати діяльність як ФОП.

Така сама відповідь наведена в ІПК ДПСУ від 15.05.2023 р. №1187/ІПК/99-00-12-01-03-06.

Причому в цій ІПК розглядається ситуація, коли адвокат, який здійснює адвокатську діяльність в рамках незалежної професійної діяльності, планує зайнятися ще і медіаційною діяльністю.

В ІПК наведена відповідь, що здійснювати медіаційну діяльність можна як в рамках незалежної професійної діяльності, так і в рамках ФОП. Тобто, адвокат для здійснення медіаційної діяльності може окремо відкрити ФОП.

 

Чи може такий ФОП бути платником ЄП?

Заборонені для ЄП види діяльності наведені в пп. 291.5 ПКУ. Медіаційної діяльності там немає. Таким чином, на наш погляд, ФОП, який здійснює медіаційну діяльність, може перебувати на ЄП.

 

За яким кодом КВЕД здійснюється медіаційна діяльність?

В наведеній вище ІПК зазначено, що для встановлення того, до якої позиції КВЕД-2010 відноситься діяльність з медіації, ДПСУ звернулася до Держстату за наданням рекомендації щодо визначення можливих кодів видів економічної діяльності для ФОП, які планують здійснювати пов’язану з проведенням медіації діяльність.

Відповідно до рекомендації, наданої Держстатом, діяльність з медіації згідно з Методологічними основами та поясненнями до позицій КВЕД-2010 класифікують у позиції 74.90 «Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у.», де «н.в.і.у.» означає «не віднесена до інших угруповань».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»