• Посилання скопійовано

Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія на вантажному авто

Юрособа має вантажні та легкові автомобілі. Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія на вантажному авто згідно з договором? Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія і виконувати іншу роботу за договором (наприклад, підписувати документи у покупців)? Чи може організація для виконання умов договору забезпечувати заправку авто за власний рахунок?

Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія на вантажному авто згідно з договором?

З укладенням договорів ЦПХ з водіями потрібно бути обережними. В ньому не повинні прослідковуватися умови, що містять трудові договори та не має бути натяку на найм водія як працівника за трудовим договором. Просто потрібно вказати, що виконавець (не водій) виконує перевезення певних вантажів за встановленим маршрутом та за винагороду. 

Менш ризиковано, якщо виконавець використовуватимевласний транспорт, а якщо такий відсутній, – орендований або позичений у замовника.

Результат виконаних робіт оформляється актом, за яким і виплачується винагорода.

 

Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія і виконувати іншу роботу за договором (наприклад, підписувати документи у покупців)?

Особа, яка виконуватиме перевезення (доставку вантажу), може підписувати документи у отримувачів, законодавством це не заборонено.

 

Чи може організація для виконання умов договору забезпечувати заправку авто за власний рахунок?

Так, може, організація може надавати талони на пальне або паливні картки виконавцю, це не заборонено законодавством.Акцизного податку при видачі талонів або карток виконавцю не виникає, бо не відбувається фактичної передачі пального, передаються тільки талони/картки. Окрім того, така передача пов’язана з безпосереднім наданням послуги з перевезення. Таку видачу окремим договором не оформлюють, оскільки глава 64 ЦКУ не передбачає можливість надання транспортних послуг з використанням матеріалу замовника. Тож, видачу талонів можна оформити актом приймання- передачі.

Докладніше про пальне у договорах перевезення читайте тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»