• Посилання скопійовано

Чи може ФОП на ІІ чи ІІІ групі ЄП продавати газ у споживчій тарі (балончиках)?

Чи може ФОП-"єдинник" ІІ або ІІІ групи за ставками 3%, 5% чи 2% торгувати газом у споживчій тарі, наприклад, "кемпінг газ - 220 грам" (газові балончики, що застосовуються у портативних газових приладах). Чи потрібна для цього ліцензія?

Відповідно до пп. 14.1.212 ПКУ, не вважаються реалізацією пального операції, зокрема, з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками. Отже, якщо СГ не є виробником пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), він не зобов’язаний сплачувати акцизний податок при реалізації такого товару.

Податківці у ІПК від 03.04.2019 р. №1408/6/99-99-15-03-03-15/ІПК вказали, якщо суб’єкт підприємницької діяльності не є виробником пального та здійснює реалізацію пального виключно на митній території України в споживчій тарі ємністю до 5 л (включно), то він не є платником акцизного податку у розумінні пп. 212.1.15 ПКУ. Відповідно, такий СГ не зобов’язаний реєстувати акцизний склад.

В цій ІПК податківці звернули увагу на порядок сплати акцизу при імпорті пального. У такому разі акцизний податок  з імпорту пального  незалежно від ємностей сплачується до або в день подання митної декларації, адже імпортери такого пального є платниками акцизного податку згідно з пп. 212.1.2 ПКУ. Тож якщо цей ФОП буде самостійно імпортувати газ в споживчій тарі, він буде сплачувати акциз на митниці.

Також див. консультацію «Продаж скрапленого газу у балоні 400 мл.: чи реєструватись платником акцизу?».

Висновки:

  • ФОП ІІ та ІІІ групи єдиного податку може торгувати пальним у споживчій тарі ємністю до 5 л включно;
  • Отримувати ліцензію не потрібно;
  • Акцизний податок з таких товарів не справляється;
  • Акциз з пального у споживчій тарі сплачується лише при його імпорті, виробництві або фасуванні у споживчу тару.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»