ФОП – платник єдиного податку та неплатник ПДВ не веде облік витрат. На спрощеній системі оподатковується вся виручка (дохід) ФОП без зменшення її на суму витрат.
ФОП І–ІІІ груп ЄП без ПДВ поки що (до 01.01.2021 р.) ведуть книгу обліку доходів (пп. 296.1.1-296.1.2 ПКУ), які потім переносять до декларації з єдиного податку. Ось як раз суми доходів у ФОП-"єдинника" і мають підтверджуватися первинними документами (зокрема, Z-звіти РРО, банківська виписка тощо). Ці документи потрібні, щоб підтвердити обсяг доходу та за яким видом діяльності отримано дохід, а від цього залежить те, за якою ставкою ЄП дохід буде оподатковуватися.
Первинні документи, що підтверджують витрати, — а це документи про придбання товарів, оплату робіт і послуг — для підтвердження даних у звітності для ФОП-"єдинника", неплатника ПДВ не важливі, тому що "єдинники" облік витрат не ведуть.
Тому ФОП-"єдинник", який не є платником ПДВ, може оплатити товар через систему PayPal використовуючи карту, емітовану до його підприємницького рахунку в гривнях.
Імпорт такого товару здійснюється на загальних підставах.
***
Також читайте:
- Книги обліку доходів для ФОП-«єдинників» будуть скасовані з 1 січня
- Операції з ввезення на митну територію України товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, не є об’єктом оподаткування ПДВ
- Якщо вартість імпортованого товару перевищує 150 євро, ПДВ сплачується на загальних підставах
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити