• Посилання скопійовано

Чи може ФОП ІІІ групи надавати нежитлове приміщення в суборенду?

ФОП, платник ЄП ІІІ групи орендує нежитлове приміщення у ФОПа ІІ групи. Чи може ФОП ІІІ групи надавати це приміщення в суборенду юрособі – неплатнику ПДВ (якщо це передбачено договором)?

У пп. 291.4 ПКУ наведено вимоги до суб’єктів господарювання які бажають обрати другу та третю групу платників ЄП:

  • друга група - ФОП, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб та обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.

При цьому встановлено також і обмеження на надання посередницьких послуг з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005).

  • третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 7000000 гривень.

Разом з тим, згідно з пп. 291.5.3 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

Що ж до можливості укладання договору передання приміщення у суборенду (піднайм), то така можливість передбачена ст. 774 ЦКУ. Варто зауважити, що надання орендованого приміщення в суборенду здійснюється лише за згодою наймодавця (якщо інше не встановлено договором або законом), строк договору піднайму не може перевищувати строку договору найму та до договору піднайму застосовуються положення про договір найму.

Таким чином, ФОП ІІ групи може надавати в оренду нежитлове приміщення підприємцю платнику ЄП ІІІ групи, який в свою чергу за згодою орендодавця може надавати це приміщення в суборенду підприємству, не платнику ЄП. Зверніть увагу, що надання підприємцями приміщення в оренду здійснюється згідно наведених у пп. 291.5.3 ПКУ обмежень (нежитлові приміщення до 300 кв. м.). Обмежень через те, що ФОП ІІІ групи та юрособа є пов’язаними особами законодавчо не встановлено.

Не зайвим буде нагадати, що як ФОП ІІ групи, так і ФОП ІІІ групи у реєстрі платників ЄП повинні мати відповідний КВЕД щодо надання нерухомого майна в оренду.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»