• Посилання скопійовано

ТОВ-«єдинник» отримало ПФД та виплатило з неї зарплату: які наслідки?

ТОВ на ІІІ групі ЄП отримало ПФД від засновника та іншої фізособи. ПФД внесено готівкою в касу та за її рахунок виплачено зарплату. Які можуть бути наслідки такої операції?

Касові операції регулюються Положенням №148.

Відповідно до п. 5 Положення  №148, суб'єкти господарювання здійснюють розрахунки готівкою між собою і з фізичними особами через касу як коштами, одержаними як готівкова виручка, так і коштами, одержаними із банків. Наразі законодавство не містить обмежень на цілі використання готівки з каси.

Далі, відповідно до п. 6 Положення №148, суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою - у розмірі до 10000 (десяти тисяч) гривень включно;

2) з фізичними особами - у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень включно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб'єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Це означає, що отримувати ПФД від однієї фізичної особи за один день можна в сумі до 50000 грн включно.

Своєю чергою, відповідно до п. 7 Положення №148фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою із суб'єктами господарювання протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами - у розмірі до 50 000 (п'ятдесяти тисяч) гривень уключно.

Платежі на суму, що перевищує 50 000 гривень, проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством України порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів із поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.

Як зазначено в п. 8 Положення №148, обмеження, установлені в пп. 6 та 7 Положення №148, не стосуються, зокрема, виплат, пов'язаних з оплатою праці.

Тобто підприємство може прийняти в касу ПФД від однієї фізичної особи в сумі не більше 50000 грн, при цьому можна прийняти такі суми від декількох фізичних осіб протягом одного дня.

Надалі ця готівка може бути витрачена на будь-які господарські цілі, в тому числі і на виплату зарплати. При цьому можна виплатити зарплату одному працівнику в один день  в сумі більше 50000 грн.

Відповідальність за порушення цього обмеження раніше покладалася на СГ – платника коштів. Її було скасовано 23 червня 2019 року – див. тут. Тож зараз для ТОВ-отримувача жодних негативних наслідків немає.

Крім цього, нагадуємо про те, що отриману ПФД "єдиннику" потрібно повернути протягом 12 календарних місяців, щоб не сплачувати єдиний податок з суми такої ПФД. Докладніше – туттут та тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»