Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Чи може підприємець – «єдинник» надавати земельну ділянку в суборенду?

ФОП - платник ЄП ІІІ групи орендує земельні паї у фізосіб. Чи може ФОП здавати такі земельні ділянки в суборенду, якщо у договорі оренди на це є згода орендодавця? Якого розміру земельні ділянки платник ЄП ІІІ групи може надавати в суборенду?

Згідно з визначенням, наведеним у п. 4 П(С)БО 14, суборенда - це угода про передачу орендарем орендованого ним об'єкта в оренду третій особі.

Орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця (крім випадків, визначених законом).

Таким чином, зі сторони ЦКУ заборони на передачу паю, за наявності згоди орендодавця, у суборенду немає.

Проте пп. 291.5.3 ПКУ встановлено, що не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп, зокрема, фізичні особи - підприємці, які надають в оренду:

  • земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара;
  • житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів;
  • нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

Таким чином, ФОП - платник ЄП ІІІ групи може надавати в суборенду земельні ділянки лише, якщо їх загальна площа не перевищує 0,2 гектари.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Оренда , Підприємці , Плата за землю , Земля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі