• Посилання скопійовано

Як визначається дохід у «єдинника», якщо покупець розрахувався карткою?

Підприємець використовує POS-термінал. Кошти (500 грн) від розрахунку (08.04) надходять на наступний день (09.04) на рахунок за вирахунком комісії за еквайринг (495 грн). Якою датою та в якій сумі визначати дохід?

Відповідно до пп. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку ІІІ групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Згідно з п. 5 Порядку №579 записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема, про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

При цьому, згідно з п. 1.4 гл. 1 Інструкції №22 безготівкові розрахунки - перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізосіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

А електронний платіжний засіб - платіжний інструмент, який надає його держателю можливість за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні держателю кошти та ініціювати їх переказ (п. 1.14 Закону №2346).

Тобто розрахунок карткою є для суб’єкта господарювання безготівковою формою розрахунків. Таку позицію висловлюють і податківці у консультації від 05.04.2016 р. №3439/3/99-99-17-02-14.

Зважаючи на це, що датою отримання доходу при розрахунку платіжною карткою буде дата зарахування коштів на рахунок підприємця - "єдинника".

Водночас, сума доходу визначається виходячи з повної суми оплати (тобто без вирахування суми банківської комісії), оскільки, як роз’яснюють податківці у своїй ІПК від 27.04.2016 р. №83/14з/17-00-13-03-05, права на витрати у "єдинника" немає (а банківська комісія такими витратами і є), то й дохід повинен відображатися у повному розмірі без зменшення на суму комісії банку за еквайринг.

У даному випадку підприємець відображає у Книзі обліку дохід 09.04 у сумі 500 гривень.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»