• Посилання скопійовано

Як вплине на перебування ФОП на ЄП відвантаження товарів за рік більше, ніж на 1,5 млн грн?

ФОП (платник ІІ групи ЄП) відвантажує товари ТОВ за 12 місяців на загальну суму більше, ніж на 3 млн грн. При цьому за цей товар ТОВ сплачує за 12 місяців кошти у розмірі до 1,5 млн грн. За всі роки відносин сформувалася заборгованість у розмірі до 10 млн грн. Як вплине на перебування ФОП на ЄП відвантаження товарів за рік більше, ніж на 1,5 млн грн?

Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ПКУ спрощену систему оподаткування (ІІ група єдиного податку) можуть застосовувати ФОП, які здійснюють госпдіяльність з надання послуг, у т. ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1,5 млн гривень.

Про те, що ФОП - платники єдиного податку, які обрали ІІ групу, можуть здійснювати продаж товарів юрособам на загальній системі оподаткування ДФС повідомила в ІПК від 29.06.2017 р. №898/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження йому коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акту приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (пп. 292.6 ПКУ).

Згідно зі ст. 292 ПКУ для ФОП - платника єдиного податку доходом є:

  • дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);
  • матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пп. 292.3 ЦКУ.
  • вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

До суми доходу за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Нагадаємо, що загальна позовна давність встановлюється тривалістю у 3 роки (ст. 257 ЦКУ).

Для ФОП - платника єдиного податку заборгованість підприємства за поставлений останньому товар є дебіторською заборгованістю. Сплив строку позовної давності за такою заборгованістю не вплине на статус  ФОП - платника єдиного податку.

Однак для підприємства – отримувача товару сплив терміну позовної давності призведе до виникнення доходу.

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінрезультату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Сума зобов'язання, яке не підлягає погашенню, визнається доходом на підставі п. 15 П(С)БО 15, який відображається на субрахунку 717 «Дохід від списання кредиторської заборгованості».

Визнання доходу від списання кредиторської заборгованості не залежить від того, чи сплив строк позовної давності, чи ні – дохід визнається в будь-якому разі: Дт 631 (685) Кт 717.

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Зарахування на рахунок ФОПа винагороди гіг-спеціаліста
    На рахунок ФОПа надійшла винагорода гіг-спеціаліста. Чи потрібно оподатковувати і сплачувати ЄП 5% та подати декларацію?
    11.04.202423
  • ФОП - платник ЄП отримує авторську винагороду: як оподаткувати?
    Юрособа, платник податку на прибуток, укладає договір про створення на замовлення творів і відчуження виключних майнових прав інтелектуальної власності з ФОП- платником ЄП з групи за ставкою 5%. Під твором мається на увазі інформаційні відео-інструкції, які роз’яснюють користування диджитальними онлайн-платформами, пов'язаними з освітою. ФОП (автор) отримує авторську винагороду. Чи є юридична особа податковим агентом для ФОП? Як оподатковується така винагорода у ФОП?
    10.04.202417
  • Чи може ФОП обрати спрощену систему оподаткування при повторній реєстрації в одному і тому ж місяці?
    ФОП отримав витяг платника єдиного податку 04.03.2024 р. Підприємець є платником єдиного податку ІІ групи з 01.04.2024 р. Діяльність припинено 05.03.2024 р. Чи зможе ФОП обрати спрощену систему оподаткування, зокрема III групу за ставкою 5%, при повторній реєстрації у березні 2024 р.?
    03.04.202422
  • Здача землі в оренду фізособою, а не ФОПом
    ФОП на ІІІ групі ЄП здійснює госпдіяльність з надання в оренду житлової, нежитлової нерухомості, має також земельну ділянку сільгосппризначення. Чи можна передати таку ділянку в оренду від імені фізособи, а не ФОПа?
    14.03.202461
  • Чи може ФОП на ЄП виготовляти вино та продавати його на ярмарках?
    Чи можна ФОПу на ІІ групі ЄП займатися виробництвом вина з покупної сировини? Працівників немає, оборот - 100 тис. грн на рік, виготовлене вино буде продаватися на ярмарках. Чи потрібно застосовувати РРО?
    12.03.202436