• Посилання скопійовано

Як визначається та відображається дохід у «єдинника»-комісіонера?

ФОП на ІІ групі ЄП за договором комісії придбаває товар для іншого підприємця на ІІ групі ЄП. Яка сума включається до доходу комісіонера? Як заповнюється Книга обліку доходів? Як розраховується сума доходу з метою застосовування РРО?

Єдиний податок

Відповідно до п. 292.4 ПКУ у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом «єдинника» є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Отже, «транзитні» суми, отримані в межах таких договорів, єдиним податком не оподатковуються.

 

Книга обліку доходів

Податківці у листі №848/П/99-99-13-01-02-14/ІПК роз’яснювали, що у Книзі обліку доходів щоденно, за підсумками робочого дня, відображають отримані доходи (зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримані готівкою як оплата за надані послуги). Тобто у Книзі обліку доходів мають відображатись всі кошти, які отримані платником, навіть в межах агентського договору.

Разом з цим при заповненні декларації платника єдиного податку – фізособи – підприємця до доходу включається лише сума отриманої винагороди повіреного (агента).

 

РРО

Відповідно до п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку, зокрема II – IV груп (фізособи – підприємці) незалежно від виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника ЄП.

При цьому, як роз'яснюють податківці, обсяг доходу з метою застосування критерію (понад 1 000 000 грн) визначається з урахуванням всіх доходів, які відповідно до ст. 292 ПКУ включаються до складу доходу платника ЄП – фізособи – підприємця.

А оскільки вище ми зазначали, що до доходу платника ЄП-комісіонера включається лише сума винагороди, то відповідно для обов’язку застосування РРО використовується саме сума такої винагороди. Про це говорять і податківці у листі ДФС від 16.08.2017 р. №1633/Б/99-99-13-01-02-14/ІПК.

При цьому, варто звернути увагу, що обов’язок РРО виникає лише у разі здійснення розрахункових операцій в розумінні Закону про РРО. У тому ж разі, якщо підприємець отримує оплату виключно безготівково перерахунком з банківського рахунку на банківський рахунок обов’язку застосовувати РРО у нього не виникає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»