Єдиний податок
Відповідно до п. 292.4 ПКУ у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом «єдинника» є сума отриманої винагороди повіреного (агента).
Отже, «транзитні» суми, отримані в межах таких договорів, єдиним податком не оподатковуються.
Книга обліку доходів
Податківці у листі №848/П/99-99-13-01-02-14/ІПК роз’яснювали, що у Книзі обліку доходів щоденно, за підсумками робочого дня, відображають отримані доходи (зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримані готівкою як оплата за надані послуги). Тобто у Книзі обліку доходів мають відображатись всі кошти, які отримані платником, навіть в межах агентського договору.
Разом з цим при заповненні декларації платника єдиного податку – фізособи – підприємця до доходу включається лише сума отриманої винагороди повіреного (агента).
РРО
Відповідно до п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку, зокрема II – IV груп (фізособи – підприємці) незалежно від виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника ЄП.
При цьому, як роз'яснюють податківці, обсяг доходу з метою застосування критерію (понад 1 000 000 грн) визначається з урахуванням всіх доходів, які відповідно до ст. 292 ПКУ включаються до складу доходу платника ЄП – фізособи – підприємця.
А оскільки вище ми зазначали, що до доходу платника ЄП-комісіонера включається лише сума винагороди, то відповідно для обов’язку застосування РРО використовується саме сума такої винагороди. Про це говорять і податківці у листі ДФС від 16.08.2017 р. №1633/Б/99-99-13-01-02-14/ІПК.
При цьому, варто звернути увагу, що обов’язок РРО виникає лише у разі здійснення розрахункових операцій в розумінні Закону про РРО. У тому ж разі, якщо підприємець отримує оплату виключно безготівково перерахунком з банківського рахунку на банківський рахунок обов’язку застосовувати РРО у нього не виникає.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити