Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на загальній системі

Підприємець-"загальносистемник" не може включати до витрат сплачений військовий збір

Чи має право підприємець на загальній системі оподаткування включити до складу своїх витрат суму сплаченого військового збору в розмірі 1,5% чистого оподатковуваного доходу?

Платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ПКУ, зокрема фізособа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи (пп. 1.1 п. 16 -1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

Ставка збору складає 1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16 -1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ (пп. 1.3 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

При цьому, пп. 1.2 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ встановлено, що об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України. 

Відповідно до пп. 164.1.3 ПКУ загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізособою - підприємцем від провадження господарської діяльності згідно із ст. 177 ПКУ.

Об’єктом оподаткування фізособи - підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізособи - підприємця (п. 177.2  ПКУ).

Пунктом 177.4 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів  підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, зокрема суми податків, зборів, які пов’язані з проведенням господарської діяльності такої фізособи - підприємця (крім ПДВ для підприємця, зареєстрованого як платник ПДВ, та акцизного податку, ПДФО з доходу від господарської діяльності, податку на майно).

Таким чином, фізособа - підприємець на загальній системі оподаткування не має право включати до складу своїх витрат суму сплаченого військового збору в розмірі 1,5% чистого оподатковуваного доходу.

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на загальній системі
Теги:
ПДФО , Військовий збір

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі