• Посилання скопійовано

Ставки ПДФО, військового збору та розміри ЄСВ для підприємців-"загальносистемників"

За якою ставкою підприємцю-"загальносистемнику" (неплатник ПДВ) у 2017 р. сплачувати за 2016 р. і за якими кодами бюджетної класифікації: 1) ЄСВ за себе; 2) ПДФО; 3) військовий збір.

Цій консультації більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

ЄСВ

Підприємці, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників, нараховують ЄСВ у розмірі 22%  від мінімальної зарплати на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) та більшою максимальної величини бази нарахування ЄСВ*.

Розміри ЄСВ:

- якщо дохід отримано протягом 01.01.2016 – 30.04.2016 рр., тоді мінімальний розмір ЄСВ становить 303,16 грн за один місяць (1378 грн х 22%), максимальний розмір ЄСВ - 7579,00 грн (34 450 грн х 22%);

- якщо дохід отримано протягом 01.05.2016 – 30.11.2016 рр., тоді мінімальний розмір ЄСВ становить 319,00 грн за один місяць (1450 грн х 22%), максимальний розмір ЄСВ - 7975,00 грн (36 250 гр х 22%.);

- якщо дохід отримано протягом 01.12.2016 – 31.12.2016 рр., тоді мінімальний розмір ЄСВ становить 352 грн за один місяць (1600 грн х 22%), максимальний розмір ЄСВ - 8800,00 грн (40 000 грн х 22%).

Виходячи із норм п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону №2464, починаючи з 01.01.2015 р., якщо ФОП на загальній системі оподаткування не отримували доходів (прибутків) у звітному році чи окремому місяці звітного року, такі особи можуть не визначати базу ЄСВ, оскільки вказаною нормою передбачено право, а не обов'язок платника (підкатегорія 301.04.02 «ЗІР»**).

У разі оформлення платіжних доручень щодо сплати ЄВ код бюджетної класифікації в полі «Отримувач» не вказується (підкатегорія 301.10 ресурсу «ЗІР»***).

 

ПДФО

Доходи фізосіб-підприємців, що перебувають на загальній системі оподаткування, оподатковуються за ставкою 18 % від об’єкта оподаткування.

Код  бюджетної класифікації 11010500 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» (підкатегорія 104.07 ресурсу «ЗІР»****).

 

Військовий збір

Ставка військового збору становить 1,5 % від об’єкта оподаткування (пп. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ).

Код  бюджетної класифікації 11011000 «Військовий збір» (лист ДФСУ від 08.09.2014 р. №3095/6/99-99-17-03-03-15). 

 

Нагадаємо!

Як для цілей ПДФО, так і для цілей ВС, об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (п. 177.2 ПКУ).


* Із 01.01.2016 р. максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування дорівнює 25 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону №2464).

** Запитання: "Чи сплачують ЄВ ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за період, в якому не отримували дохід (прибуток)?"

*** Запитання: "Як у платіжному дорученні під час сплати ЄВ заповнюється реквізит «Отримувач»?"

**** Запитання: "За яким кодом бюджетної класифікації сплачується ПДФО ФОП на загальній системі оподаткування за результатами річної декларації про майновий стан і доходи та у вигляді авансових платежів?"

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на загальній системі

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на загальній системі»

  • Заповнення додатка Ф2 ФОП на загальній системі без розподілу доходів за КВЕДами у 2025 році
    ФОП на загальній системі оподаткування має кілька КВЕДів (оренда приміщень, роздрібна торгівля). У декларації про майновий стан і доходи за 2025 рік у додатку Ф2 зазначено лише основний КВЕД і загальні суми доходів та витрат без розподілу за видами діяльності. Чи вважається відсутність розподілу доходів і витрат за КВЕДами порушенням та які можливі штрафні санкції, з урахуванням того, що ст. 177 ПКУ не встановлює обов’язку такого поділу?
    22.04.202619
  • Дохід у вигляді додаткового блага у ФОП- "загальника" на суму послуг перевезення, сплачених благодійним фондом
    У ФОП на загальній системі загальний оподатковуваний дохід у вигляді додаткового блага на суму вартості послуг перевезення, пов’язаного з підприємницькою діяльністю, яке сплачено благодійним фондом у межах реалізації благодійної програми не виникає
    10.03.202654
  • Наслідки оплати мобільного зв'язку карткою ФОП на загальній системі
    ФОП на загальній системі оподаткування здійснив поповнення рахунку мобільного телефону, використавши картку «ключ до рахунку». Які податкові наслідки має така операція? Чи має право підприємець віднести цю суму до складу документально підтверджених витрат, пов'язаних з господарською діяльністю, та чи існують ризики розцінювання цього як використання коштів на власні потреби?
    17.02.202696
  • ЄСВ ФОП на загальній системі у складі витрат
    Чи має право фізична особа-підприємець на загальній системі оподаткування включати суми сплаченого єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе до складу витрат при обчисленні чистого доходу для цілей оподаткування ПДФО та військовим збором?
    17.02.2026133
  • Декларація ФОП без доходу: подання та Додаток ЄСВ 1
    ФОП на загальній системі у 2025 році не отримував підприємницького доходу, але добровільно сплачував ЄСВ «за себе». Чи зобов’язаний він подавати декларацію про майновий стан і доходи за 2025 рік та чи потрібно подавати/заповнювати в ній Додаток ЄСВ 1 із відображенням нарахованого (сплаченого) ЄСВ?
    10.02.2026187