Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є роботодавці, зокрема, які використовують працю ФО за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших ЮО, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами. Ставка нарахування ЄСВ в цьому випадку встановлюється у розмірі 34,7 % винагороди, а ставка утримання 2,6 % (ст. 8 Закону №2464).
Якщо працевлаштовувати підприємця за трудовим договором, то все одно необхідно буде сплачувати ЄСВ як за звичайного найманого штатного працівника. Відповідно до п. 5 ст. 8 Закону №2464, ставка нарахування встановлюється відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників ЄСВ, з урахуванням видів їх економічної діяльності, а ставка утримання – 3.6% від нарахованої зарплати (п. 7 ст. 8 Закону №2464).
Отже, як бачимо, який би вид відносин не обрали з найманим працівником (трудові або цивільно-правові), сума нарахованої зарплати або ж винагороди буде входити в базу нарахування ЄСВ (ст. 7 Закону №2464), а тому уникнути сплати єдиного соціального внеску в цих випадках неможливо, крім випадку укладення цивільно-правового договору з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, що і є найоптимальнішим варіантом у вашому випадку.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись