Головна Усі консультації Спрощена система Юрособи на єдиному податку

Доля фінансової допомоги, що отримана до переходу юрособи на єдиний податок

Чи включається до доходу юрособи-"єдинника" сума фіндопомоги, отриманої під час перебування на загальній системі оподаткування та не поверненої протягом 12 місяців?

Згідно з ч. 2 п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку – юрособи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

У свою чергу, до складу доходу, не включаються, зокрема суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів.

У інформаційному ресурсі "ЗІР", у категорії 108.01.02 податківці роз’яснюють: "Датою отримання доходу платника єдиного податку є надходження коштів юридичній особі як платнику єдиного податку. Юридична особа, яка отримала поворотну фінансову допомогу в період перебування на загальній системі оподаткування, у разі переходу на спрощену систему оподаткування не включає такі кошти до доходу платника єдиного податку".

Отже, платник податків – юрособа, що перейшла на спрощену систему оподаткування, не включає до свого доходу суму поворотної фіндопомоги, отриманої під час перебування на загальній системі оподаткування, що не повернена в 12-ий термін, тому що вона була отримана до обрання ним спрощеної системи оподаткування.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Юрособи на єдиному податку
Теги:
Доходи , Єдиний податок , Фінансова допомога

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі