• Посилання скопійовано

Продаж основних засобів єдиноподатником-неплатником ПДВ

ТОВ-єдинник (неплатник ПДВ) планує продати основні засоби ІІІ групи (будівлі і споруди), придбані під час перебування на загальній системі оподаткування (будучи платником ПДВ). При цьому підприємство скористалося правом на податковий кредит з ПДВ. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ при їх продажу?

Одразу зазначимо, що податкові зобов’язання з ПДВ при постачанні товарів, послуг, необоротних активів виникають у особи, яка не зареєстрована платником цього податку лише в тому випадку, якщо вона мала зареєструватися платником ПДВ до здійснення такої операції, але всупереч ПКУ, не зробила цього (п. 183.10 ПКУ). 

Але юрособи - платники єдиного податку ІІІ-ї групи реєструватися платниками ПДВ можуть тільки за власним бажанням. Для цього вони обирають ставку єдиного податку 3% (згідно із п. 293.3 ПКУ). Якщо ж єдинник не є платником ПДВ, то навіть в разі перевищення річного обсягу операцій межі, встановленої п. 181.1 ПКУ (1 млн грн), він не сплачує ПДВ (виключенням є тільки операції з імпорту товарів, згідно із пп. 3 п. 180.1 ПКУ).  Адже пунктом 181.1 ПКУ визначено що, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 гривень (без урахування ПДВ), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

Слід нагадати також про норму п. 184.7 ПКУ, за якою, якщо необоротні активи, суми податку за якими були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності, платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника ПДВ зобов'язаний визначити податкові зобов'язання за такими необоротними активами виходячи із звичайної ціни необоротних активів. Виключенням є випадки анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону. Отже, за ОЗ, зазначеними в запитанні, ТОВ мав визнати ПЗ з ПДВ на дату анулювання його реєстрації платником ПДВ (тобто раніше). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Юрособи на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Юрособи на єдиному податку»