Такого визначення як комп’ютерна гра законодавство наразі не містить. Вважаємо, що комп’ютерна - це певне програмне забезпечення, яке, безумовно, є об’єктом авторських прав.
Згідно з пп. 14.1.225 ПКУ роялті - будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об'єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інших аудіовізуальних творів, будь-які права, які охороняються патентом, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).
Отже, якщо між підприємством-резидентом і замовником-нерезидентом було укладено договір про надання комп’ютерної гри у платне користування, і платежі від нерезидента надходять саме за цим договором, то є підстави вважати такі отримані платежі роялті.
Втім, згідно з пп. 2 п. 292.1 ПКУ для юридичної особи доходом платника єдиного податку є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.
Пунктом 292.11 ПКУ визначено суми коштів, які не включаються до складу доходу платника єдиного податку, але роялті серед них немає. Пільга щодо не оподаткування роялті єдиним податком встановлена тільки для фізосіб-підприємців (пп. 1 п. 292.1 ПКУ). Хоча це не позбавляє фізосіб від обов’язку сплачувати із такого доходу ПДФО та військовий збір.
Отже, незалежно від того, був чи не був укладений договір про користування комп’ютерною грою, чи є отримані платежі роялті чи немає, сплачувати єдиний податок з їх суми доведеться. Більш того, податківці в «Загальнодоступному інформаційному ресурсі» (категорія 108.01.02)* на сайті ДФСУ зазначають, що до складу доходу юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи включаються роялті, отримані від нерезидента, навіть якщо він є резидентом країни з якою укладено міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування.
* Запитання «Чи включається до складу доходу ЮО - платника ЄП третьої групи роялті, отримані від нерезидента, у тому числі, якщо він є резидентом країни з якою укладено міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування?»