• Посилання скопійовано

База оподаткування ЄП при реалізації ЮО – платником ЄП ІІІ групи квартири, що була інвестиційною нерухомістю

При реалізації ЮО – платником ЄП квартири, яка обліковувалася на балансі як інвестиційна нерухомість і перебувала в оренді понад 12 місяців, база оподаткування ЄП визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу, та залишковою балансовою вартістю

Податківці у підкатегорії 108.01.02 ЗІР надали пояснення, що відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює ПКУ.

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування регламентовано розд. XIV ПКУ.

Згідно зі ст. 291 ПКУ спрощена система оподаткування, обліку та звітності – це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ПКУ.

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ПКУ визначено, що доходом платника єдиного податку для юридичних осіб є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

Згідно з п. 292.2 ПКУ при продажу основних засобів юридичними особами – платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів.

Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

Основні засоби – матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 20 000 грн., невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 20 000 грн. і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік) (пп. 14.1.138 ПКУ).

Продаж (реалізація) товарів – будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів (пп. 14.1.202 ПКУ).

Таким чином, у разі здійснення реалізації юридичною особою – платником єдиного податку квартири, яка обліковувалася на балансі як інвестиційна нерухомість і перебувала в оренді понад 12 місяців, база оподаткування єдиним податком визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Спрощена система/Юрособи на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Юрособи на єдиному податку»

  • Безповоротна фінансова допомога юрособі на ЄП ІІІ групи у 2026 році: дохід і ризики (аудіоверсія)
    Юридична особа — платник єдиного податку ІІІ групи без ПДВ, основний КВЕД 63.91, отримує на поточний рахунок добровільні пожертвування від фізичних і юридичних осіб для реалізації соціального проєкту та статутної діяльності. Чи включаються такі суми до доходу платника ЄП і до граничного ліміту, а також чи створює їх отримання ризик втрати права на спрощену систему оподаткування?
    14.05.202634
  • Товарний кредит для аграрія: чи є ризики для IV групи?
    Сільськогосподарське підприємство — платник єдиного податку IV групи планує передати іншому сільгоспвиробнику (також платнику ЄП IV групи) пшеницю власного виробництва у кількості 1000 тонн на умовах відстрочення оплати (товарний кредит). Виникають питання щодо правомірності такої операції та її впливу на перебування на спрощеній системі. Чи може платник ЄП IV групи надати товарний кредит у вигляді пшениці іншому платнику ЄП IV групи?
    06.05.202639
  • Уточнення частки сільгосптоваровиробництва при збільшенні площі у 2026 році
    Платник єдиного податку 4-ї групи подав уточнюючу декларацію у зв’язку зі збільшенням площі сільськогосподарських угідь. Чи потрібно одночасно подавати уточнюючий розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва?
    30.04.202638
  • Держпідтримка у 2026 році: дохід і вплив на сільгоспчастку (ЄП 4 групи)
    Сільськогосподарське підприємство — платник єдиного податку 4-ї групи отримує компенсацію відсотків за кредитом за програмою «5-7-9» (постанова КМУ №28) та 25% вартості сільгосптехніки (постанова КМУ №130). Чи включаються ці суми до доходу та до рядка 3.1 Розрахунку сільгоспчастки, і чи впливають вони на її розмір?
    30.04.202625
  • Амортизація відеокамери на рахунку 112 у юрособи-єдинника 3 групи у 2026 році (аудіоверсія)
    Юридична особа на спрощеній системі оподаткування (3 група, без ПДВ) оприбуткувала відеокамеру як малоцінний необоротний матеріальний актив на рахунок 112, але не нарахувала амортизацію. Чи допускається ненарахування амортизації такого об’єкта в бухгалтерському обліку відповідно до вимог НП(С)БО 7 у 2026 році?
    29.04.2026626