Якщо від перерахунку курсових різниць курс збільшився, у бухгалтерському обліку юрособи, в т. ч. платника ЄП, виникають доходи, а чи виникають у такому разі доходи в податковому обліку? Відповідно до ч. 2 п. 292.1 ПКУ, доходом для юридичної особи — платника ЄП є будь-який дохід, отриманий протягом податкового періоду в грошовій формі, матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.
У складі доходів у матеріальній або нематеріальній формі (які перелічені у п. 292.3 ПКУ) немає курсових різниць, у грошовій формі вони також не виникають. Отже, дохід від перерахунку дебіторської заборгованості у вигляді курсових різниць, які виникають у бухобліку, у податковому обліку платника ЄП не виникає. Адже немає факту отримання доходу за нормами ПКУ. Аналогічний висновок можна зробити й у разі розрахунку за реалізований нерезиденту товар.
Слід зазначити, що на місцях у консультаціях контролюючих органів простежується протилежна думка. Деякі фахівці вважають, що дохід від перерахунку вартості іноземної валюти, який здійснюється за правилами бухгалтерського обліку, повинен аналогічно відображатися і в податковому обліку. Але не слід забувати, що це лише особистий погляд контролюючого органу, адже в консультаціях немає посилань на норми ПКУ. Тому від себе радимо платникам ЄП — юрособам отримати індивідуальну консультацію за нормами ст. 52 ПКУ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити