Єдиний податок (далі — ЄП) є основною частиною спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, передбаченої нормами глави 1 розділу XIV ПКУ. Єдиний податок з юридичних осіб справляється за процентною ставкою, розміри якої визначено у п. 293.3 ПКУ залежно від групи платників ЄП, до якої належить юридична особа (четверта або шоста), а також від наявності реєстрації платника ЄП ще й платником ПДВ. Ставка ЄП застосовується до суми доходу платника ЄП, визначеного за правилами ст. 292 ПКУ, і таким чином визначається сума ЄП до сплати до бюджету.
Спрощена система оподаткування та обліку не передбачає податкового обліку витрат платника ЄП, тому будь-які його витрати, як пов’язані з господарською діяльністю, так і не зв’язані, не відображаються в його податковому обліку.
Проте платникам ЄП слід бути уважними у разі персоніфікованого фінансування потреб фізичних осіб. Згідно з пп. 164.2.17 ПКУ, таке фінансування є додатковим благом фізичних осіб і оподатковується ПДФО за правилами, встановленими розділом IV ПКУ. Неперсоніфіковане фінансування потреб фізичних осіб не оподатковується ПДФО, оскільки при цьому неможливо визначити суму доходу, отриманого кожною фізичною особою.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити