Так, дійсно податківці видають такі ІПК і однією з них є ІПК від 22.02.2019 р. №676/6/99-99-12-02-03-15/ІПК. Але у своїх усних консультаціях визнають, що "єдиноподатники", які не є платниками ПДВ, не повинні оподатковувати списану кредиторську заборгованість ЄП. Хоча б тому, що у Книзі обліку доходів, яку вони ведуть на підставі пп. 296.1.1 ПКУ, для неї немає місця.
Але давайте розберемось.
Відповідно з пп. 292.3 ПКУ, сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, включається до суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ. При цьому для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (пп. 292.6 ПКУ).
Отже, тільки у платника ЄП ІІІ групи, який є платником ПДВ (тобто платник ЄП за ставкою 3%), сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, включається до суми доходу.
Таким чином, у юрособи на ЄП, які не є платниками ПДВ, списана кредиторська заборгованість, за якою минув строк позовної давності, не включається до доходу, відповідно і не потрібно утримувати ЄП за ставкою 5%.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити