• Посилання скопійовано

Відсутність працівника при реєстрації трудового договору можлива, але для підприємця - справа клопітка

Чи передбачена обов'язкова присутність працівника при проведенні державної реєстрації трудового договору?

Згідно з п. 7 Порядку №260, якщо працівник був відсутнім при проведенні державної реєстрації трудового договору, відповідальна особа центру зайнятості повертає фізичній особі — підприємцю (або за нотаріальним дорученням уповноваженій нею особі) два примірники такого договору з відміткою про реєстрацію.

Фізична особа зобов'язана вручити під розписку працівникові один примірник зареєстрованого трудового договору протягом трьох робочих днів з дня його надходження, про що робиться відповідний запис у книзі реєстрації, а також повернути йому трудову книжку із записом про прийняття на роботу.

А що на практиці?

Присутність працівника при реєстрації трудового договору у службі зайнятості не обов'язкова, але при виконанні наступних умов. Відповідно до п. 4 Порядку №260, у випадку відсутності працівника при проведенні державної реєстрації трудового договору фізична особа — підприємець (або за нотаріальним дорученням уповноважена нею особа) повинна пред'явити паспорт та подати такі документи:

1) фізична особа — підприємець: підписаний сторонами трудовий договір у трьох примірниках із нотаріально посвідченим підписом працівника. Насправді засвідчити підпис на такому договорі у нотаріуса навряд чи вдасться — адже згідно зі ст. 78 Закону від 02.09.93 р. №3425-ХII «Про нотаріат» нотаріальна дія щодо засвідчення справжності підпису вчиняється для документів, що не мають характеру угод (а трудові договори, безперечно, мають характер угод). Тож сторонам доведеться або укладати договір із нотаріальним посвідченням (що вчиняється на відповідних бланках), а це, як правило, є доволі недешевою процедурою, або забезпечити присутність працівника під час реєстрації договору;

2) виписку з Єдиного державного реєстру;

3) довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності);

4) копію довідки відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності), виданої працівникові;

 

5) трудову книжку (за наявності) працівника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»

  • Чи обов’язково ФОП повинен надавати транспортні послуги виключно на власному автомобілі?
    Підприємство користується послугами ФОПа з доставки товарів покупцям, вартість доставки включено в ціну товару. З ФОПрм підписано угоду про надання транспортних чи логістичних послуг (не оренда) і при підписанні договору перевірялося, чи він є власником авто, чи у нього є договір оренди. Чи може такий ФОП надавати послуги підприємству, якщо в своїй діяльності він використвує авто дружини чи родича?
    23.07.202472
  • Оренда авто з водієм: оформлення угоди
    Підприємству потрібно взяти автомобіль з водієм в оренду, в штатному розкладі немає посади водія. Як оформити таку угоду з фізособою або ФОП та чи потрібно завіряти нотаріально?
    18.07.20241 188
  • Діяльність ФОПа з продажу електроенергії за «зеленим» тарифом
    Фізособа планує зареєструвати ФОПа для діяльності з виробництва і продажу електроенергії за «зеленим» тарифом. Планується також отримати грант на цю діяльність від Держцентру зайнятості, за умовами якого слід створити не менше двох робочих місць. На якій системі оподаткування може бути цей ФОП? Чи потрібно придбавати ліцензію на продаж електроенергії? Чи оподатковується сума гранту при отриманні на рахунок ФОПа?
    09.05.202496
  • Оплатили ФОПу за послуги, а згодом виявилося, що оплата була на рахунок фізособи: як діяти?
    25 лютого 2022 року СГ оплатив послуги з перевезення працівників по Україні. Вважали, що оплата здійснена ФОПу, а згодом виявилось, що платіж був на особистий рахунок фізособи. Що зараз потрібно зробити?
    06.07.2023162
  • Який порядок скасування ставки ЄП 2% пропонується законопроєктом №8401?
    Законопроєктом №8401 пропонується з 1 липня 2023 року скасувати особливу групу платників ЄП за ставкою 2%. Яка пропонується процедура переходу на інші групи ЄП або на загальну систему?
    26.04.2023513