Згідно з п. 7 Порядку №260, якщо працівник був відсутнім при проведенні державної реєстрації трудового договору, відповідальна особа центру зайнятості повертає фізичній особі — підприємцю (або за нотаріальним дорученням уповноваженій нею особі) два примірники такого договору з відміткою про реєстрацію.
Фізична особа зобов'язана вручити під розписку працівникові один примірник зареєстрованого трудового договору протягом трьох робочих днів з дня його надходження, про що робиться відповідний запис у книзі реєстрації, а також повернути йому трудову книжку із записом про прийняття на роботу.
А що на практиці?
Присутність працівника при реєстрації трудового договору у службі зайнятості не обов'язкова, але при виконанні наступних умов. Відповідно до п. 4 Порядку №260, у випадку відсутності працівника при проведенні державної реєстрації трудового договору фізична особа — підприємець (або за нотаріальним дорученням уповноважена нею особа) повинна пред'явити паспорт та подати такі документи:
1) фізична особа — підприємець: підписаний сторонами трудовий договір у трьох примірниках із нотаріально посвідченим підписом працівника. Насправді засвідчити підпис на такому договорі у нотаріуса навряд чи вдасться — адже згідно зі ст. 78 Закону від 02.09.93 р. №3425-ХII «Про нотаріат» нотаріальна дія щодо засвідчення справжності підпису вчиняється для документів, що не мають характеру угод (а трудові договори, безперечно, мають характер угод). Тож сторонам доведеться або укладати договір із нотаріальним посвідченням (що вчиняється на відповідних бланках), а це, як правило, є доволі недешевою процедурою, або забезпечити присутність працівника під час реєстрації договору;
2) виписку з Єдиного державного реєстру;
3) довідку відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності);
4) копію довідки відповідної державної податкової інспекції про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності), виданої працівникові;
5) трудову книжку (за наявності) працівника.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись