• Посилання скопійовано

Заповнення платіжної інструкції для сплати єдиного податку

Яку обов'язкову інформацію необхідно вказати у платіжній інструкції (платіжці) для коректної сплати єдиного податку до бюджету?

У реквізиті «Призначення платежу» вкажіть код 101 та стислу інформацію про платіж. Наприклад: 101 єдиний податок за IV квартал 2025 року.

Обґрунтування

Порядок заповнення платіжних інструкцій на сплату податків регулюється Наказом Мінфіну від 22.03.2023 №148. Згідно з цим документом, реквізит «Призначення платежу» має структурований формат і складається з двох обов'язкових полів:

  • «Код виду сплати»: для сплати єдиного податку використовується код 101 — «Сплата суми податків, зборів, платежів, єдиного внеску»;
  • «Додаткова інформація запису»: тут у довільній формі зазначається суть платежу, зокрема назва податку та звітний період.

Приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу»:

  • Для ФОП І та ІІ груп (сплата авансового внеску за місяць): 101 єдиний податок за жовтень 2025 року;
  • Для ФОП ІІІ групи (сплата за квартал): 101 єдиний податок за IV квартал 2025 року;
  • Для юридичної особи — платника єдиного податку ІІІ групи (сплата за квартал): 101 єдиний податок за IV квартал 2025 року.

Якщо платник помилково не зазначить код виду сплати або вкаже неіснуючий, платіж все одно буде зараховано за кодом 101. Законодавством не передбачено відповідальності за неправильне заповнення цих полів, однак коректне заповнення забезпечує своєчасне та правильне відображення сплати у вашій інтегрованій картці платника.

Цю відповідь підготував ШІ-консультант від «Дебету-Кредиту»
та перевірили фахівці редакції

Поставте своє запитання ШІ-консультанту і переконайтесь у зручності сервісу

Консультую з податкового та бухобліку

Поставте ваше запитання

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Рецензент: Золотухін Олександр

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»

  • Неоплачені будматеріали, придбані у ФОПа: чи може податкова зняти витрати? (аудіоверсія)
    Юрособа на загальній системі оподаткування придбала у ФОПа – платника ЄП ІІІ групи будівельні матеріали. Матеріали були використані при виконанні будівельних робіт та включені до актів КБ-2в і довідок КБ-3. Чи може контролюючий орган під час перевірки не визнати витрати на такі матеріали через їх неоплату або тривалу наявність кредиторської заборгованості?
    08.06.202663
  • Отримання валюти на іноземний рахунок ФОП: податкові наслідки
    Я зареєстрований як ФОП 3 групи (ІТ-послуги), знаходжусь та працюю в Україні. Нещодавно уклав контракт з польською компанією. Замовник пропонує перераховувати винагороду на мій рахунок, відкритий у польському банку, щоб уникнути зайвих банківських комісій. Чи можу я отримувати кошти на іноземний рахунок, не переказувати їх в Україну, але при цьому самостійно декларувати ці суми та чесно сплачувати 5% єдиного податку? Які існують ризики такої моделі роботи?
    01.05.2026101
  • Зміна видів діяльності ФОП у 2026 році: частота оновлення КВЕД (аудіоверсія)
    Як фізична особа-підприємець може змінювати або доповнювати свої види господарської діяльності (КВЕД) у 2026 році, чи існують законодавчі обмеження щодо частоти таких змін протягом року, та які формальні вимоги потрібно виконати при кожному оновленні даних?
    24.04.2026293
  • Охоронна діяльність та єдиний податок: як безпечно перейти на загальну систему в 2026 році
    15.01.2026 юрособа (3 група ЄП) виключила з своїх реєстраційних даних коди КВЕД 80.10, 80.20, 80.30 та залишилась на спрощеній системі. У лютому 2026 року планує знову додати ці КВЕД і укласти договір з новим клієнтом. За якою ставкою оподатковується дохід у січні? Як оподатковувати дохід у лютому–березні після повернення КВЕД? Чи потрібно переходити на загальну систему раніше квітня 2026 року (запланований перехід на загальну систему з ПДВ з 01.04.2026)?
    18.02.2026101
  • Чи звільняються новостворені ФОП на загальній системі та самозайняті особи під час мобілізації від ВЗ?
    ФО, які зареєструвалися як самозайняті після дати призову на військову службу під час мобілізації або після дати укладання відповідного контракту не звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з ВЗ у складі податкової звітності з ПДФО
    16.02.2026409